Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yeni millet bahçesiyle Bağlar’da yeşil alan 250 bin metrekareyi geçecek

Bağlar - 7 Ekim 2021 17:30 A A

1994 yılında yapılan büyükşehir belediyeleri kanun değişikliğiyle ilçe statüsüne kavuşan Bağlar, son iki buçuk yılda kazandırılan yeşil alan ve doğa dostu projelerle oksijen deposuna çevrildi.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde Selahaddin Eyyubi, Celal Güzelses, Ahmed-i Hani ve Ahmed-i Hasi gibi devlet, ilim ve bilim insanlarının isimleri verilerek ayrı bir anlam kazandırılan parklarda vatandaşlar huzur içerisinde zaman geçiriyor.

Merkez Bağlar Belediyesi, 2019 yılından sonra hayata geçirdiği projelerle ilçenin adeta yeşil haritasını değiştirdi. İki buçuk yılda 100 bin metrekarelik alanı geçen çok amaçlı park ve yeşil alan projeleri hayata geçirildi.

Çoğunluğu ilçenin gelişen yüzü Bağcılar Mahallesi’nde olmak üzere 6 park hayata geçirilirken 35 bin metrekarelik alanda inşa edilen Bağ Evi Projesi’nin önümüzdeki günlerde tamamlanarak hizmete sunulacağı kaydedildi.

Bağlar Belediyesi tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığına tahsis edilen alanda yapımı devam eden 100 bin metrekarelik millet bahçesiyle beraber yeşil alan miktarı 250 bin metrekareyi geçecek.

Çok amaçlı park projelerine büyük önem verdiklerinin altını çizen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Nerede belediyemize ait boş ve uygun arsa bulursak hemen değerlendirerek park ve sosyal alan yapıyoruz. Bunları belediyemizin imkanlarıyla yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Çocuklar için oyun ve spor alanları haline getiriyoruz. Parklarımızın hepsinde bu ayrıntılar var. Son iki buçuk yılda hayata geçirdiğimiz projelerle Bağlar’da büyük bir fark meydana getirdik. Kazandırdığımız her park milletimiz için oksijen ve nefes alanı haline geldi.” dedi.

Bu haber 365 kez okundu.
Bağlar - 17:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.