10° Kapalı
  • EURO 7.30
  • DOLAR 6.74

Yenişehir esnafı yasağa uydu

Diyarbakır - 19 Mart 2020 20:40 A A

Diyarbakır’ın Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin, korona virüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla başlatılan teyakküz sonuç verdi. Beşikci’nin talimatı üzerine Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin sıkı denetimi sonucu, fahiş fiyat artışlarının önüne geçilirken, Yenişehir ilçesindeki esnafın da işyerlerini kapatarak, yüzde 100 yasağa uyması sağlandı. Başkan V. Beşikci, vatandaşları zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaları yönünde uyararak, Bireysel temizliğe dikkat edilmesi ve alınan tedbirlere riayet edilmesini istedi.

İçişleri Bakanlığının Umuma açık yerlerin kapatılmasına yönelik yayınlanan genelgesiyle birlikte harekete geçen Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sabahın ilk ışıklarından itibaren ilçedeki yüzlerce umuma açık tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan, düğün salonu, çalgılı, müzikli lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları, çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezleri gibi umuma açık mekanları denetledi.

YENİŞEHİR ESNAFI YASAĞA UYDU

Kapatılmayan mekanları ikaz ederek, kapatılmasını sağlayan Zabıta ekipleri, denetimlerini çok titiz bir şekilde sürdürüyor. Yapılan denetimler ve ikazlar sonucu Yenişehir İlçesindeki esnafların yüzde yüzünün geçici olarak dükkanlarını kapattığı gözlendi.

“AMACIMIZ VATANDAŞIMIZIN SAĞLIĞINI KORUMAK”

Koronavirüsün Türkiye’de ilk kez görülmesiyle birlikte Yenişehir ilçesinde yaşayan vatandaşların sağlığı için geceli gündüzlü ve büyük bir özveri ile titizlikle çalışmalar yürüten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Murat Beşikci’nin, tek amacının halkın sağlığını korumak olduğunu ifade ederek, bunun için yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarını, olmaya da devam edeceklerini söyledi.

“ZORUNLU OLMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYIN!”

Hiçbir şey ilçe sınırları içerisinde oturan vatandaşların sağlığından önemli olmadığının önemini de vurgulayan Beşikci, Devletin ve Hükümetin koronavirüse yönelik çalışmaları büyük bir özveri ile yürüttüğünü söyledi. Beşikci, vatandaşları zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaları yönünde uyararak, Bireysel temizliğe dikkat edilmesi ve alınan tedbirlere riayet edilmesini istedi.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 429 kez okundu.
Diyarbakır - 20:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.