19° Açık
  • EURO 6.31
  • DOLAR 5.73

Yeşil Yıldız’dan ‘Sınav kaygısını yenme’ semineri

Bölge - 29 Mayıs 2019 08:29 A A

Yeşil Yıldız Bağımlılıkla Mücadele Derneği,  Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde öğrencilere yönelik ‘Sınav kaygısını yenme’ semineri düzenlendi.

Genel merkezi  Diyarbakır’da olan Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği bağımlılıkla mücadelede farkındalık eğitim çalışması ile birlikte her platformda öğrenciler ile buluşmaya devam ediyor.

Şanlıurfa Hilvan ilçesi  Bilgi Evi tarafından davet edilen Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı Yahya Öger ve Uzman Psikolog Sadık Sun, ilçede üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik semineri gerçekleştirdi.

ÖGER: HAYAT ZORLUKLAR VE SÜRPRİZLERLE DOLUDUR

Yahya Öger, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, Hayatın zorluklar ve sürprizlerle dolu olduğunu ifade ederek “Önünüzde sizi bekleyen çok güzel günler var. Zorluklarla baş etmenin yolu pes etmek değil, olumlu yollar ve yöntemlerle baş etmektir. Zorluklar karşısında pes edip hayatınıza maddeyi alırsanız ileride çok ciddi manada pişmanlık duyarsanız” diye konuştu.

SUN: SINAV BAŞARISIZLIKLARI BİTİŞ DEĞİLDİR

Uzman Psikolog Sadık Sun ise, sınav kaygısının sebep ve sonuçlarını anlatarak, Bu sınavların önemli olduğunu, ancak başarısızlık olunca bunun bir bitiş olmadığını söyledi. Sunumun sonlarına doğru Psikolog Sadık Sun sınav kaygısını yenmek için müzik eşliğinde terapi yapıldı.

Yeşil Yıldız Derneği Başkanı Yahya Öger, psikolog Sadık Sun’a teşekkür eden Hilvan Bilgi Evi Müdürü Ziya Akel de, bu tür çalışmaların öğrencileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Bu haber 531 kez okundu.
Bölge - 08:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.