33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yoğun bakımdaki 10 hastadan 7’si aşısız

Diyarbakır - 16 Temmuz 2021 15:55 A A

Aşılama oranın Türkiye ortalamasının altında seyrettiği Diyarbakır’da yoğun bakımda yatan 10 vakadan 7’sinin aşı olmadığı, 3’ünün ise ilk doz aşı olduğu ortaya çıktı.

Koronavirüs vaka sayısı artış hızı nedeniyle Sağlık Bakanlığın yayınlandığı haritada rengi maviden kırmızıya dönen Diyarbakır’da, aşılanma oranı da Türkiye ortalamasının gerisinde seyretmesi her gün yeni bir aşılama çağrısı yapılmasına neden oluyor. yüzde 37,71 oranıyla aşılama sırasında 81 il arasında 77’nci il sıralamasın yer alan Diyarbakır’daki aşı oranına ilişkin twitter hesabında paylaşım yapan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Diyarbakır Şube Eşbaşkanı Şiyar Güldiken, Diyarbakır’da yoğun bakım servislerinde yatan 10 ağır vakadan 7’sinin aşı olmadığını 3’nün ise sadece birinci doz aşı olduğunu paylaştı.

Güldiken, paylaşımına Sağlık Bakanlığının aşılama oranlarını veren istatistiği ekleyerek, “Şu anda Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Covid Yoğun Bakımı’nda yatan 10 hastanın 7’si aşı olmamış, 3’ü ise birinci doz aşı olmuş kişiler. Delta varyantı çok daha hızlı bulaşıyor ve daha riskli. Özellikle 40 yaş altı gençlerimiz, lütfen aşı olalım.” çağrısı yaptı.

Bu haber 1571 kez okundu.
Diyarbakır - 15:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.