28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

ÖSÖBDER’den Eğitim-Bir-Sen’e ziyaret

Diyarbakır - 21 Ekim 2020 10:15 A A

Özel Sektör Öğretmenleri Birlikteliği Derneği (ÖSÖBDER), Diyarbakır’daki eğitim sendikalarına yönelik tanışma ve nezaket ziyaretlerini sürdürüyor.

ÖSÖBDER Diyarbakır İl Temsilcisi Ezgi Dursun Gülen, Eğitim-Bir-Sen Diyarbakır 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Tekdemir’i ziyaret ederek, derneğin faaliyet alanlarını ve kuruluş felsefesini anlattı.

TEKDEMİR: “BELİRLİ SÖZLEŞMELERLE ÖĞRETMENLİK YAPILMASI SORUNLARA YOL AÇIYOR”

Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Tekdemir, Özel sektörde eğitimin işveren-işçi statüsünde yürütülmesinin sorunların kaynağını oluşturduğunu ifade ederek, “Özel öğretim kurumları mevzuatında öğretmenlerin kendilerine öğretmen tanımıyla bir yer bulmaları zorunludur. Belirli süreli sözleşmelerle öğretmenlik yapılması sorunlara yol açıyor. Bu konuda ortak meslek grubu olarak her türlü desteğe açığız” dedi.

GÜLEN: “FARKINDALIK YARATMAK DAHİ SORUNLARIN ÇÖZÜM ARAYIŞINA KATKI SUNACAKTIR”

ÖSÖBDER İl Temsilcisi Ezgi Dursun Gülen ise, özel sektör öğretmenlerinin kendi adlarıyla yasalarda yerinin olmadığını belirterek,  “Eğitim camiasında da sorunların kendi kaderine bırakılarak, görmezden geliniyor. Bu anlamda Eğitim-Bir-Sen’den beklentimiz, sorunları milli eğitim başta olmak üzere her yerde ve zeminde görünür kılmada beraber hareket etmektir. Farkındalık yaratmak dahi sorunların çözüm arayışına katkı sunacağına inancımız tamdır” diye konuştu.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 953 kez okundu.
Diyarbakır - 10:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.