36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yüksek Voltaj nedeniyle elektronik ev eşyaları yandı!

Diyarbakır - 29 Aralık 2019 21:56 A A

Diyarbakır’da bir vatandaş, yüksek voltaj nedeniyle elektronik cihazlarının yandığı gerekçesiyle zarar ve ziyanlarının karşılanması için Dicle EDAŞ’a yaptığı başvurusu sonuçsuz kalınca, konuyu Tüketici Hakem Heyetine taşıdı. Vatandaş, şimdi Heyetin vereceği kararı bekliyor.

 Kış mevsimiyle birlikte sık sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle vatandaşın tepkisine yol açan Dicle EDAŞ, yüksek voltaj nedeniyle elektronik cihazları yanan vatandaşın talebini görmezden geldi.

Kayapınar İlçesi Fırat Mahallesi’nde oturan Zübeyde Yılmaz adlı vatandaşın, 26 Kasım 2019 tarihinde yüksek voltajdan kaynaklı olarak TV, Buzdolabı, Çamaşır ve bulaşık makinası, fırın ve telefon gibi elektronik eşyaları yandı.

DEDAŞ EKİPLERİNDEN AİLEYE ‘HAYRET! EVİNİZ YANMAMIŞ’

Yılmaz, Dicle EDAŞ İl Müdürlüğü’ne bağlı ABO ekiplerince yapılan direkte gevşek bırakılan enh ı onarmaya çalışırken, nötr dönüşümü olmadığı gerekçesiyle elektronik eşyalarının Dicle EDAŞ’tan kaynaklandığı için zararlarının karşılanmasını talep etti. Yılmaz, Dicle EDAŞ ekiplerinin evde yaptığı inceleme sırasında, kendilerine ‘Hayret eviniz yanmamış’ diyerek, işlerini gözardı ettiklerini belirtirken, yine evlerinin bitişiğindeki medresede de daha önce benzer bir vakanın yaşandığını savundu.

“DİCLE EDAŞ ZARAR VE ZİYANIMIZI KARŞILASIN”

Yılmaz, Dicle EDAŞ Müşteri Memnuniyeti Müdürlüğü’ne verilen dilekçede, 28 Kasım 2019 tarihinde yüksek voltajdan kaynaklı tv-buzdolabı-çamaşır makinası-bulaşık makinası-fırın-telefon cihazlarım yandı. (Abo ekipleri direkte gevşek bırakılan enh ı onarmaya çalışırken, nötr dönüşümü olmadığından) zarar ziyan talebinde bulundu.

İŞLETME GERİLİM VE TOPRAKLANMASI DEĞERLERİ UYGUN!

Dicle EDAŞ İl Müdürlüğü Hasar Tespit ve Kıymet Taktir Komisyonu dilekçeye verdiği yanıtta, Yaptıkları incelemelerde söz konusu olayın yaşandığı 26 Kasım 2019 tarihi, Fırat Mahallesi Urfa Bulvarı adresinde işletme gerilim ve işletme topraklanması değerlerinin uygun olduğu ifade edilerek, “Etkilenebileceği herhangi bir arıza kaydının olmadığı, aynı adreste başka hanelerden şikayet gelmediği tespit edilmiştir. Talep konusu elektronik cihaz veya ana kartın yüksek voltaj dışındaki sebeplerle (Aşırı kullanım, cihazın elektronik ömrünün tükenmesi, iç tesisatın usulüne uygun olmaması sebebiyle gerçekleşen kısa devresel akımlar, hane veya işyerinin topraklama sisteminin standartlara uygun olmaması vs.) zarar görülebilmektedir.

“ŞİRKETİMİZİN HERHANGİ BİR SORUMLULUK VE İHMALI YOKTUR”

Bu nedenle şirketimizin herhangi bir sorumluluk ve ihmali bulunmamaktır. Bu bilgiler ışığında zararın şirketimizce karşılanması talebi kabul edilmemiştir” denildi.

Yılmaz, Dicle EDAŞ’ın zarar ve ziyanları karşılamaması üzerine konuyu Tüketici Hakem Heyetine taşıdı. Yılmaz, Tüketici Hakem Heyetinden çıkacak kararı beklemeye başladı.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 1588 kez okundu.
Diyarbakır - 21:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.