23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

14 yaş altı çocuklar uzun zaman sonra sokağa çıktı

Bağlar - 13 Mayıs 2020 20:10 A A

Diyarbakır’da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 14 yaş altı çocuklar, uzun bir aradan sonra çıktıkları parklarda güzel havada doyasıya eğlendi.

Kent merkezinde saat 11.00’den itibaren ebeveynleriyle sokağa çıkan çocuklar, park ve yeşil alanlara akın etti. İrili ufaklı parkları dolduran çocuklar, aileleri gözetiminde kurallara da uyarak doyasıya eğlenmenin tadına vardı.

Kayapınar ilçesinde bulunan Tema Park’a annesiyle gelen 11 yaşındaki Melis Lavin Güçlü, uzun süre evde kaldıkları için çok sıkıldıklarını dile getirdi. Kendilerine tanınan sokağa çıkma hakkıyla birlikte parka koştuklarını söyleyen Güçlü, “Canımız çok sıkılmıştı. Evde sanki hapis gibiydik. Dışarıya çıkınca bayram havası gibi oldu.” dedi.

Sağlık çalışanı olan anne Aybil Güçlü’de, uzun aradan sonra çocuklarının temiz hava ve parkla buluşmalarından mutluluk duyduklarını ifade etti.

“Çocuklar, 4 saat dıları çıkacaklar diye akşamdan kıyafetlerini hazırladı. Dışarıda ne yapabileceklerimizi, maskeyi nasıl takacaklarını konuştuk” diyen Güçlü, herkesi sağlık ve hijyen kurallarına uygun hareket etmeye davet etti.

Kaynak: AA

Bu haber 434 kez okundu.
Bağlar - 20:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.