-3° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

200’den fazla ilçenin kaymakamı değişti

Bağlar - 14 Temmuz 2020 09:53 A A

Daire başkanlığı, genel müdürlük, vali yardımcılığı ve kaymakamlıklara ilişkin, Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. 427 mülki idare amirinin görev yeri değişti.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında, ‘Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar’ başlığı ile yer alan kararnameye göre; İçişleri Bakanlığı bünyesindeki 427 mülki idare amirinin görev yerlerinin, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi.

Buna göre; Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Volkan Barış Göçmez, Kaçakçılık, İstihbarat, Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığı’na Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcısı Gazi Levent Kurtoğlu, Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi Dairesi Başkanlığı’na Derik Kaymakamı Hakan Kafkas atandı. Ayrıca, İller İdaresi, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri, Göç İdaresi, Hukuk Hizmetleri, Strateji Geliştirme genel müdür yardımcılıkları ve daire başkanlıklarına da atamalar yapıldı.

200’DEN FAZLA İLÇENİN KAYMAKAMI DEĞİŞTİ

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Antalya, Diyarbakır gibi pek çok şehirde bulunan 200’den fazla ilçenin kaymakamı değişti. Bu kapsamda, Diyarbakır Vali Yardımcısı Ahmet Naci Helvacı Sakarya Karasu Kaymakamlığına, Vali Yardımcısı Remzi Oğuz Yılmaz Tokat Vali Yardımcılığına, Diyarbakır Vali Yardımcısı Şemsettin Erkaya Kayseri Vali Yardımcılığına, Çınar Kaymakamı Selami Kaya Elazığ Valiliği Hukuk Müşavirliğine, Bağlar Kaymakamı Nihat Karabiber Gaziantep Vali Yardımcılığına, Kocaköy Kaymakamı Yasin Yunak Kastamonu İnebolu Kaymakamlığına, Bismil Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel Tekirdağ Malkara Kaymakamlığına, Çüngüş Kaymakamı Mehmet Durgut Afyonkarahisar Çay Kaymakamlığına, Çermik Kaymakamı Nazlı Demir Uşak Eşme Kaymakamlığına, Malatya Yazıhan Kaymakamı Güber Sinem Büyüknalçacı Çınar Kaymakamlığına atandı.

Ayrıca 83 kaymakam ise çeşitli illere vali yardımcısı olarak atandı. 44 ilin vali yardımcısı da başka şehirlere yine vali yardımcısı olarak atandı. 35 Vali yardımcısı ise kaymakamlık görevine getirildi.

Bu haber 868 kez okundu.
Bağlar - 09:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.