24° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ABD Konsolosu Eşbaşkan Mızraklı’yı ziyaret etti

Diyarbakır - 17 Mayıs 2019 16:06 A A

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Adana Konsolosu Alejandro Baez, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Adnan Selçuk Mızraklı’yı ziyaret etti.

ABD Adana Konsolosu Alejandro Baez ve ikinci konsolos Kara Babrowski, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Adnan Selçuk Mızraklı’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Yapılan görüşmede konsolos Baez, seçim başarısından dolayı Mızraklı’yı tebrik etti.

Baez’in doktor iken neden politikaya atıldınız sorusuna Mızraklı, “Bölgede hekimlik yaparken insanların sadece biyolojik ya da patolojik meseleleriyle değil, toplumda patolojikleşmiş olan bir takım sorunlara karşı insanların adeta sesi ve sözü olursunuz.” şeklinde cevap verdi.

YSK HUKUKSUZCA MÜDAHALE ETTİ

Herkesin izlediği gibi seçim sürecinin adil, eşit, demokratik ve gerçek anlamda hukuki normlar çerçevesinde cereyan etmediğini ifade eden Mızraklı, “HDP’nin bölgede ağırlıklı olarak seçimlerden etkili çıktığı bilinmektedir. Tabii bu sürecin belki de en can alıcı halkası Yüksek Seçim Kurulu (YSK) marifetiyle bölgede yaşanmış olan, kazanan parti olmamıza rağmen Kanun Hükmünde Kararnameler  (KHK) gerekçe gösterilerek seçime hukuksuzca müdahale etmiş olması. Bütün bunlara rağmen biz, önümüze bakıyoruz. Neler yapabiliriz? Yani toplumun yaşamış olduğu bu sancılı durumdan çıkışı için hangi adımları atabiliyoruz. Onun planlamasını yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Diyarbakır’ın hiçbir zaman kendi içine kapanan bir kent olmadığına vurgu yapan Mızraklı, hep ülkeye, dünyaya açık bir kent ve ilgi merkezi olduğunu söyledi. Gerçekleşen ziyaretin bugüne kadar ki 2’inci diplomatik ziyaret olduğunu ifade eden Mızraklı, bu yüzden ziyaretin kendileri açısından önemli olduğunu dile getirdi.

Ziyaret sonunda Mızraklı, Baez kentin tarihi figürlerinden olan çift başlı kartal tablosu Baez, ise Mızraklı’ya üzerinde “Teksas” yazılı kitap armağan etti.

Bu haber 639 kez okundu.
Diyarbakır - 16:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.