28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Aile Sağlık Merkezi sağlıksız!

Diyarbakır - 4 Aralık 2019 11:45 A A

Asırlar önce ilkel zamanlarda kurulan, sağlık hizmeti verilen ‘Veba’lı ve cüzzamlı hastaların tecrit edildiği, insanlık dışı manzaraların yaşandığı orta çağ dönemi gibi Yolaltı Aile Sağlık Merkezi.

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesine bağlı Yolaltı Mahallesi’ndeki 60 yıllık bir binada hizmet veren Aile Sağlık Merkezi sağlıksız şartlarda sağlık hizmeti veriyor. Yıkılma tehlikesi bulunan ve ‘Baraka’ diye tabir edilen bir binada Yolaltı Mahallesi sakinlerine sağlık hizmeti sunan merkezin mevcut durumu tepkiyle karşılanıyor.

BAKIMSIZLIKTAN DÖKÜLÜYOR

60 yıldan bu yana Yolaltı Mahallesi sakinlerine sağlık hizmeti sunan Aile Sağlık Merkezi bakımsızlıktan dökülüyor. Hijyen olmayan koşullarda sağlık hizmeti veren Merkeze tedavi olmayan gelen vatandaşlar yeni hastalıklara bulaşma riski taşıyor. Vatandaşlar, İlkokul, ortaokul ve lise okullarıyla aynı alanı paylaşan Sağlık Merkezine yeni bir bina tahsis edilmesi için Sağlık Müdürlüğü’ne çağrıda bulundu.

MERKEZİN TUVALETİ BİLE YOK!

Tuvaleti bile olmayan Aile Sağlık Merkezine şifa bulmak için giden vatandaşlar, “Kendimiz ve çocuklarımız hastalandığında Aile Merkezine gelmek zorunda kalıyoruz. Aile Sağlık Merkezinin duvarlarında büyük çatlaklar var. Buraya tedavi olmaya gelirken her an bina üzerimize çökecek diye korkuyoruz. Çünkü her an yıkılacakmış gibi bir duruyor. Sağlık Merkezimiz hem bina olarak hem de personel olarak mahallemizin ihtiyacını karşılamıyor. Yolaltı mahallemize yeni ve konforlu bir yer talep ediyoruz. Çünkü burada çocuk emzirme odası bile yok. Ayakta tedavi olup şifa bulmaya çalışıyoruz. Yetkililerden bu konuda üzerlerine düşeni yapmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Seyfettin EKEN’in Haberi

Bu haber 983 kez okundu.
Diyarbakır - 11:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.