28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi, kendi asfaltı ile ilçeyi ihya etti

Bağlar - 29 Eylül 2020 14:28 A A

Siyah bazalt taşından asfalt üreten ilk belediye olan Ak Partili Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediyesi, geçen yıl hizmete açtığı taş kırma eleme ve asfalt plenti tesislerinde üretmiş olduğu asfalt ile şu ana kadar ilçede 84 bin ton asfaltlama çalışması yaparak uzun yıllar hizmet alamayan birçok mahalle, cadde ve sokağı hizmetle tanıştırdı. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”20 yıl sonra ilk kez hizmetle tanışan bölgelerimiz oldu. Hedefimiz vatandaşın yüzde yüz memnuniyet duyacağı hizmet kalitesini yakalamaktır” dedi.

Bağlar Belediyesi, bazalt taşından üretmiş olduğu asfalt ile ilçede hizmet rekoru kırdı. Arazileri taşlardan temizleyerek vatandaşlar için ücretsiz olarak tarıma açan, buradan çıkardığı bazalt taşlarını da aynı bölgede kurduğu tesiste işleyerek asfalt malzemesine çeviren belediye, saatte 24 ton ve günde 2000 ton üretim kapasitesine sahip tesiste şu ana kadar 84 bin asfalt üretme başarısını gösterdi.

Kendi asfaltını üreterek bununla hizmet yapan Bağlar Belediyesi, bu sayede son 1 yılda 84 kilometrelik alana denk gelen asfalt serimi gerçekleştirdi.

İLÇENİN HER YERİNDE HİZMETLERE DEVAM

Bağlar Belediyesi, bir çok cadde ve sokakta parke taşı döşeme çalışması yaparak yeniledi. 1484 metrekare parke taşı ve 35 bin 422 metrekare kilitli parke taşı döşeme çalışması gerçekleştirildi. Yapılan hizmetlerde 8 bin 280 bordür malzemesi kullanıldı.

Son olarak 5 Nisan ve Yunus Emre mahallelerinde sokakların kaldırım ve parke taşı yenileme çalışmasını gerçekleştiren belediye ekipleri, kırsal bölgelerde de Pınaroğlu Mahallesi ve Alatosun Mahallesi’ne bağlı Ürkmez Mezrası’nda yeni inşa edilen yerleşim alanlarına yol hizmeti kazandırdı.

“VATANDAŞIMIZIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRMAK BİZİM GÖREVİMİZDİR”

Bağcılar Mahallesi’nde Bağlar Belediyesi tarafından asfaltlanan cadde ve sokaklar, Büyükşehir Belediyesi’nin çizgi çalışmalarını tamamlamasından sonra ulaşıma açıldı.

Vatandaşın memnuniyetini esas alan bir hizmet anlayışı ile hareket ettiklerini belirten Başkan Hüseyin Beyoğlu, “Vatandaşlarımızın yaşam koşullarını kolaylaştıran hizmetleri yerine getirmek belediye olarak en temel görevimizdir. Hiç bir ayrım yapmadan, ilçemizin her karışına eşit ve adil bir şekilde hizmet götürüyoruz. Kendi asfaltımız ile cadde ve sokaklarımızı ihya ettik. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmaya yönelik hizmetlerimiz devam edecek” dedi.

Bu haber 606 kez okundu.
Bağlar - 14:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.