34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi’nden ‘Şeffaf’ Bağ Evi İhalesi

Diyarbakır - 15 Mart 2021 10:43 A A

Bağlar Belediyesi, ilçeye adını veren Bağ kültürünü yeniden canlandırmak amacıyla hazırladığı Bağ Evi projesinin ihalesini sosyal medyadan canlı yayınlayarak şeffaflık örneği sergiledi. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,30 bin metrekarelik alanda hayata geçirilecek projenin çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacağını ifade ederek, “Kendi imkânlarımızla hayata geçireceğimiz Bağ Evi’nin içerisinde yöreye özgü üzüm çeşitlerinin yanı sıra sosyal donatılar da yer alacak.” dedi.

YÖREYE ÖZGÜ ÜZÜM ÇEŞİTLERİ VE SOSYAL DONATILAR

Bağlar Belediyesi, Bağ  Evi Park Projesi’nin ihalesini kendi sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlayarak örnek bir tutum sergiledi. Önümüzdeki günlerde tamamlanacak olan ihale sürecinin ardında çalışmalarına başlanacak olan proje Bağcılar Mahallesi Aram Tigran Caddesi üzerinde 30 bin metrekarelik alanda hayata geçirilecek.

İlçeye adını veren  bağ kültürünü yaşatmak ve geliştirmek için tasarlanan projede yöreye özgü üzüm çeşitlerinin yanı sıra bağ kültürünü yansıtan bağ evi, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, park ve dinlenme alanları yer alacak. Çok amaçlı proje ile bir zamanlar Bağlar İlçesi’nde hâkim olan bağ kültürünün yeni nesiller arasında yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

“BAĞ KÜLTÜRÜNÜ YENİDEN CANLANDIRIYORUZ”

Son iki yılda belediyenin imkanlarını doğru değerlendirerek ilçenin geleceğine yön verecek projeleri hayata geçirdiklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bağ evinin de bunlardan biri olduğunu söyledi. Beyoğlu, “İlçemizin tarihinde bağ kültürünün çok önemli bir yeri var. Bir çocuğumuz çocukluk yıllarımızda Bağlar’daki üzüm bağlarını hatırlıyoruz. Bu kültür ne yazık ki sonraki yıllarda çarpık kentleşmeye kurban edildi. Amacımız bu kültürü yeniden canlandırmak. Sosyal medya hesaplarımız üzerinden şeffaf bir ihale süreci gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde inşallah projeye başlanmış olacak. Şimdiden Bağlar’ımıza ve Diyarbakır’ımıza hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı.

Bu haber 418 kez okundu.
Diyarbakır - 10:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.