Hafif yağmur
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’da cadde ve sokaklar bazalt asfaltı ile güzelleşiyor

Bağlar - 28 Nisan 2020 16:42 A A

Bağlar Belediyesi, bazalt taşından ürettiği sıcak asfalt ile ilçenin cadde ve sokaklarını asfaltlamaya devam ediyor. Yenihal2 Caddesi’ndeki çalışmanın tamamlanmasından sonra Mevlana Halit Mahallesi’nde asfalt çalışmalarına başlandı. Uzun ömürlü ve kaliteli asfalt ile güzelleşen caddeler renkli görüntüler kazandı. Çalışmaları takip eden Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Diyarbakır nüfusunun dörtte birinin yaşadığı ilçemizin tüm cadde ve sokaklarını sıcak ve kaliteli asfalt ile modern hale getirmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bağlar Belediyesi, bahar mevsiminin başlamasından sonra cadde ve sokaklarda başladığı asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor. Bağcılar Mahallesi’ne bağlı Yenihal 2 Caddesi’nde başladığı sezonun ilk asfaltlama çalışmasında bu caddeyi modern bir görüntüye kavuşturan Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bu kez Mevlana Halit Mahallesi’nde çalışmaya başlayarak bazı sokak ve caddelerdeki çalışmaları tamamladı. Mahalledeki tüm cadde ve sokakların bazalt taşından üretilen sıcak, uzun ömürlü ve kaliteli asfalt ile döşeneceği kaydedildi.

Belediye ekiplerinin Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) ve Ramazan ayına rağmen hummalı bir şekilde çalışma yaparak cadde ve sokakları asfaltlaması vatandaşların da takdirini topluyor. Yaşadıkları yerleşim yerlerinde yapılan çalışmaları izleyen vatandaşlar Başkan Hüseyin Beyoğlu ve belediye ekiplerine teşekkür etti.

DİĞER CADDE VE SOKAKLAR DA ASFALTLANACAK

Mevlana Halit Mahallesi’ndeki çalışmaların tamamlanmasından sonra sırayla diğer cadde ve sokakların da asfaltlanacağı belirtildi.

Mevlana Halit Mahallesi’nde iki sokakta tamamlanan ve diğer sokaklarda devam eden çalışmaları yerinden takip eden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Yeni Tip Koronavirüs ve Ramazan ayına rağmen fedakar bir şekilde çalışan Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti.

“TÜM CADDE VE SOKAKLARIMIZI ASFALTLAYACAĞIZ”

Çevredeki vatandaşlarla da sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Beyoğlu, “Milletimizin layık olduğu hizmetlere kavuşması için çalışıyoruz.  Belli bir plan dahilinde çalışmalarımızı yapıyoruz. Diyarbakır nüfusunun dörtte birinin yaşadığı ilçemizin tüm cadde ve sokaklarını sıcak ve kaliteli asfalt ile modern hale getirmeyi planlıyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Belediye ekipleri, Yeni Tip Koronavirüs önlemleri nedeniyle sosyal mesafe kuralına uyup maske ve eldiven kullanarak çalışırken, Başkan Beyoğlu da maske kullanıp sosyal mesafe kuralına riayet ederek çalışmaları izledi.

Bu haber 545 kez okundu.
Bağlar - 16:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.