34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bakırcı Ustası Kadınlardan ‘8 Mart’ Mesajı

Diyarbakır - 7 Mart 2021 14:21 A A

Diyarbakır’ın Bakır işleme ustası Mustafa Tanrıkulu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolasıyla kadınların başaramayacağı hiç bir şeyin olmadığına dikkat çekmek için kadın bakır ustalarıyla sosyal mesaj içerikli video hazırladı.

Size de yapmazsın mı dediler? Biz Kadınlarımıza İnanıyoruz. Sloganıyla hazırlanan videoda 7 Yıldır Tanrıkulu Bakırcılıkta Sanatkarlar yanında mesleki hayatını iyileştirmek için çalışan Rojda Akar’ın bakırcılık mesleğini seçtiğinde kendisine söylenen yapamazsın söylemlerine karşı göstermiş olduğu başarı hikayesi ile Desen işleme ustalığı yolundaki başarısı anlatıldı.

Tanrıkulu Bakırcılık sahibi Mustafa Tanrıkulu, kadınların başaramayacağı hiç bir şeyin olmadığını ve gösterilen azim ile birlikte Kaybolmaya yüz Tutan Bakır ustalarının yeniden mesleği canlandıracaklarını söyledi.

Bu haber 717 kez okundu.
Diyarbakır - 14:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.