34° Az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoğlu, görevde yükselme sınavı açan ilk belediye başkanı oldu

Bağlar - 16 Temmuz 2020 13:39 A A

Ak Partili Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediyesi, “Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği “ sınavı açarak belediyenin 26 yıllık tarihinde bir ilke imza attı. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla ‘şeffaflık olması’ adına açılan sınav 15 birim müdürlüğünü kapsıyor.  Daha önce belediye bünyesinde böyle bir uygulama olmadığını belirten Başkan Beyoğlu, ‘’Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı’mızın resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğine ilişkin kriterleri taşıyan kurum personelimizin katılma hakkı kazandığı sınavı şeffaf bir şekilde gerçekleştirdik.” dedi.

400 binden fazla nüfusu ile 36 İl’den büyük ve Diyarbakır’ın en büyük ilçesi ünvanına sahip ilçesi Bağlar’da belediye tarihinde bir ilk yaşandı. Bugüne kadar hiç yapılmayan görevde yükselme yani birim müdürlüğü sınavı ilk kez hayata geçirilerek şeffaflık örneği sergilendi.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatı ile “Kurum İçi Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği “ sınavı açılarak 1994 yılında kurulan belediyenin tarihinde bir ilke imza atıldı.

Bu karar görevde yükselme bekleyen kurum personeli arasında sevinçle karşılanırken, Çevre Ve Şehircilik Bakanlığının resmi gazetede yayınlanan  2 Temmuz 2020 tarih ve 31173 sayılı Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri personelinin “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair “ yönetmeliği  gereği açılan kadrolara katılma şartını taşıyan personeller sınav için başvuruda bulundu.

“BU SINAVI UYGULAMAK BİZE NASİP OLDU”

Başvuruların sona erdiği sınav, İmar Ve Şehircilik, Muhtarlıklar, Kadın Ve Aile Hizmetleri, Hukuk İşleri, Bilgi İşlem, Ruhsat Ve Denetim, Teftiş Kurulu, Yapı Kontrol, Temizlik İşleri, Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Destek Hizmetleri, Makine İkmal Bakım Ve Onarım, Plan ve Proje, Sağlık İşleri Müdürlükleri  ile bazı kadroları kapsadı.

Daha önce uygulanmayan görevde yükselme sınavını açarak bir ilke imza attıklarını belirten Başkan Beyoğlu, ‘’Temel hak olan bu sınav bugüne kadar belediyemizde uygulanmamış. Bunu yapmak bize nasip oldu. Şeffaflık ve hakkaniyet ölçüleri adına gerekli özeni gösterdik. Herkes arasında memnuniyet yarattı. Bundan sonra da tüm uygulamalarımızı yasal haklar ve adil ölçüler çerçevesinde yerine getireceğiz.” diye konuştu.

Bu haber 414 kez okundu.
Bağlar - 13:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.