10° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Bir Delinin Hatıra Defteri oyununa büyük ilgi

Diyarbakır - 1 Haziran 2019 14:30 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Adnan Selçuk Mızraklı’nın da katıldığı, Nikolay Gogol’un kaleme aldığı Erdal Beşikçioğlu’nun üst düzey oyunculuk performansıyla sahnelediği “Bir Delinin Hatıra Defteri” oyununu yaklaşık bin kişi büyük bir ilgiyle izledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Adnan Selçuk Mızraklı eşi Zeynep Mızraklı ile birlikte Kültür ve Kongre Merkezi’nde, Nikolay Gogol’un kaleme aldığı Erdal Beşikçioğlu’nun üst düzey oyunculuk performansıyla sahnelediği “Bir Delinin Hatıra Defteri” tiyatro oyununu izledi.

Çar 1.Nikolay baskıcı devrinde sıradan ve küçük bir devlet memurunun deliliğe doğru gidiş öyküsünü anlatan tiyatro oyununa sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Zaman zaman izleyiciyi de oyuna ortak eden, günümüz siyasi yaşamına da gönderme yapan ve 70 dakika süren “Bir Delinin Hatıra Defteri” oyununun sonunda izleyiciler performansından dolayı Beşikçioğlu’nu ayakta alkışladı. 

MIZRAKLI, BEŞİKÇİOĞLUNA ÇİÇEK VERDİ

Yönetmenliğini M.Cem Emüler’in üstlendiği Bir Delinin Hatıra Defteri’nin tamamlanmasının ardından Mızraklı, sahne performansı ve emeğinden dolayı Beşikçioğlu’nu tebrik ederek çiçek verdi. Sahnede kısa bir konuşma yapan Mızraklı, Diyarbakır’ın güzel olduğunu ve sanatla daha da güzelleştiğini Erdal Beşikçioğlu ile güzelliğini daha da artırdığını belirtti. Mızraklı’dan sonra söz alan Beşikçioğlu’da, 18 yıl önce Diyarbakır’da tiyatro alanında görev yaptığını ve tekrar bu güzel izleyicinin karşısına çıkmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Bu haber 1842 kez okundu.
Diyarbakır - 14:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.