Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehir okulların spor salonunu yeniliyor

Diyarbakır - 14 Kasım 2021 17:52 A A

Milli Eğitim Bakanlığı Diyarbakır’daki okulların onarımı için bütçe ayırmayınca Büyükşehir Belediyesi, merkez ve ilçelerdeki 31 okulun spor salonlarını bakım ve onarımdan geçirecek.

Büyükşehir Belediyesi, gençlere spor yapma imkânı sunan alanları genişletmek için çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı, kent merkezi ve ilçelerde sporla ilgili altyapıyı güçlendirmek amacıyla gelen talepler doğrultusunda bakım onarım ihtiyacı bulunan okullarda çalışma başlattı.

Kayapınar’da 9, Yenişehir’de 9, Ergani’de 3, Bağlar’da 3, Silvan’da 2, Lice, Bismil, Çınar, Çüngüş ve Sur ilçelerinde birer okul olmak 31 okulda spor salonlarının bakım ve onarımı yapılarak gençlerin hizmetine sunulacak.

İHALESİ YAPILDI

9 Kasım’da yapılan spor salonlarının bakım ve onarım ihalesine 10 firma katıldı. İhalede firmaların teklif mektupları açılarak dosyalarında eksiklik olup olmadığı incelendi. İşin ihalesini kazanan firma yasal mevzuat gereği belirlenen sürede teklifler incelendikten sonra açıklanacak. İhale takviminin ardından spor salonlarının bakım ve onarımına başlanacak.

Bu haber 292 kez okundu.
Diyarbakır - 17:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.