29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehir’in sanatçıları şarkılarıyla vatandaşlara moral verdi

Diyarbakır - 7 Aralık 2020 19:14 A A

Tüm ülkede uygulanan 2 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kent Konservatuarı sanatçıları, zamanlarını evde geçiren vatandaşlara seslendirdikleri Türkçe, Kürtçe ve Zazaca şarkılarla moral verdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın “Her Ev Bir Kültür Merkezi” temasıyla düzenlediği Aralık 2020 Kültür ve Sanat Etkinlikleri Takvimi Kent Konservatuarı’nın verdiği konserle devam ediyor. Tüm ülkede pandemi nedeniyle uygulanan 2 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında Kuçede Sanat Var başlığı altında müzisyenler Kayapınar ilçesi Kent Meydanı’na kurdukları ses sistemi ve portatif sahneyle zamanlarını evde geçiren vatandaşlara, seslendirdikleri birbirinden güzel Türkçe, Kürtçe ve Zazaca şarkılarla moral verdi.

35 ESER SESLENDİRİLDİ

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle seslendirilen 35 eseri evlerinin balkonlarından dinleyen vatandaşlar, kimi zaman alkışlarla şarkılara eşlik etti, kimi zamanda cep telefonlarına sarılarak etkinliği kayıt altına aldı. Yaklaşık 2 saat süren canlı müzik dinletisi etkinliğinden dolayı vatandaşlar, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

KUÇEDE SANAT VAR ETKİNLİĞİ DEVAM EDECEK

Zorlu pandemi sürecinde vatandaşların, kültür ve sanat etkinliklerinden mahrum kalmaması amacıyla Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın düzenlediği Kuçede Sanat Var organizasyonu her hafta Pazar günü, farklı adres ve mekânda vatandaşlara canlı müzik dinletisiyle moral vermeye devam edecek. 

Bu haber 1144 kez okundu.
Diyarbakır - 19:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.