Parçalı bulutlu
  • EURO 7.25
  • DOLAR 6.59

CHP’nin yeni Başkanı Diyarbakır’a hizmet etmek için mücadele edecek

Bağlar - 21 Şubat 2020 20:35 A A

CHP’nin Diyarbakır’daki ilk kadın İl Başkanı olarak seçilen Gönül Özel mazbatasını alarak göreve başladı. Tebrikleri kabul eden Özel, “Halkımızın ve kurumların yoğun ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum. Bize verilen bu sorumluluk ile başta Diyarbakır’a ve ülkemize hizmet etmek için mücadele edeceğiz” dedi.

Diyarbakır’da geçtiğimiz hafta yapılan CHP İl Kongresi’nde kadın aday Gönül Özel büyük bir sürpriz yaparak CHP Diyarbakır İl Başkanlığı’na seçilmişti. CHP’nin Diyarbakır’daki ilk kadın İl Başkanı olan Özel mazbatasını alarak göreve başladı. Partililerin yoğun ilgisiyle karşılanan Özel ilk açıklamasını yaptı.

Malatya doğumlu olduğunu belirten Özel, 30 yıl devlet memurluğu yaptığını emekli olduktan sonra aktif siyasete atıldığını belirterek, “6 yıldır CHP Diyarbakır İl örgütünde aktif olarak siyaset yapıyorum” dedi.

DİYARBAKIR’A HİZMET ETMEK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

Daha önce il başkanlığı ile ilgili bir niyetinin olmadığını ifade eden Özel, “Bildiğiniz gibi 1 ay önce Genel Merkez İl Başkanı ve yönetimi görevden almıştı. Kongre sürecine giderken öneri geldi. Son bir hafta oluşan koşullardan dolayı bende arkadaşlarımın bu önerisine sıcak baktım ve aday oldum. Seçimlerde Abdurrahman Aslan bey ile yarıştık. 65 oy ben, 50 oyda Abddurrahman bey almıştı. Beni bu göreve layık gören delegelerimize teşekkür ediyorum. Bize verilen bu sorumluluk ile başta Diyarbakır’a ve ülkemize hizmet etmek için mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

İL VE İLÇE ÖRGÜTLERİMİZLE BİR ARAYA GELİP YOL HARİTASI BELİRLEYECEĞİZ

CHP’nin Diyarbakır’da ilk kadın başkanı olmasından dolayı gurur duyduğunu kaydeden Özel, “Yakın sürede İl ve İlçe örgütlerimizle bir araya gelip yol haritamızı belirleyeceğiz. Ötekileştiren değil birleştiren bir yöntemle hareket edip halkımızın sorunlarını dile getirme ve çözme konusunda çalışmalar yürüteceğiz” ifadelerini kullandı.

Tebrik için gelen vatandaşlara çağrıda bulunan Özel, “Seçilmem nedeniyle tebrik etmeye gelen dostlardan ricam çiçek getireceklerine LÖSEV ve Eğitim Gönüllüleri Vakfına destekte bulunsunlar” dedi.

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 707 kez okundu.
Bağlar - 20:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.