13° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DBB Bünyesinde STK Şube Müdürlüğü kuruldu

Diyarbakır - 27 Mart 2021 15:51 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Daire Başkanlığı bünyesinde Sivil Toplum Kuruluşları Şube Müdürlüğü kuruldu. Büyükşehir Belediyesi’nde bir ilk olan Şube Müdürlüğüne atanan Ömer Buğday, ilk ziyaretlerini Altı Nokta Körler Derneği ve Gençlik Derneği’ne yaptı. Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mehmet Akif Karakaş ve üyeleriyle bir araya gelen Buğday, Büyükşehir Belediyesi olarak STK’ların sorunlarına çözüm bulmak amacıyla çalışma yürüttüklerini söyledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından, kentte faaliyet yürüten bin 62 STK için Kültür ve Sosyal Daire Başkanlığı bünyesinde Sivil Toplum Kuruluşları Şube Müdürlüğü’nü kuruldu. Şube Müdürlüğü’ne atanan Ömer Buğday, STK ziyaretlerine başladı. Buğday, ilk olarak Altı Nokta Körler Derneği’ni ziyaret etti. Burada Dernek Başkanı Mehmet Akif Karakaş ve üyeleriyle bir araya gelen STK Şube Müdürü Ömer Buğday, üyelerin Berat Kandilini kutladı.

STK’ların sorunlarına çözüm bulmak adına yol çıktıklarını belirten Buğday, STK’ların sorunlarına merhem olacaklarının altını çizdi. Buğday, daha sonra Gençlik Derneği’ni de ziyaret ederek, sorun ve taleplerini dinledi.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 620 kez okundu.
Diyarbakır - 15:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.