29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DEVA İl Başkanı Ülsen, Hayvan Borsasını ziyaret etti

Diyarbakır - 27 Mayıs 2021 12:07 A A

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Diyarbakır İl Başkanı Cihan Ülsen, beraberinde İl ve İlçe teşkilatı mensuplarıyla birlikte, halkla buluşmalar kapsamında Diyarbakır Canlı Hayvan Borsasını ziyaret etti. Borsa yerleşkesindeki işletme sahibi esnaflarla bir araya gelen Başkan Ülsen, sorunları ilk ağızdan dinledi.

Ziyaret sonrası açıklama yapan DEVA İl Başkanı Ülsen, Canlı borsasındaki işletmeciler, müşteriler ve kendi müşahadeleriyle pazaryerinde düzensizlik ve eksiklikler tespit ettiklerini söyledi.

“TUVALETLER SAYI OLARAK YETERSİZ VE KULLANILAMAZ HALDE”

Canlı hayvan borsasına her gün il merkezi, 13 taşra ilçesi, tâşra mahallerden çeşitli il ve ilçe merkezlerinden olmak üzere 7 ila 10 bin insan büyükbaş veya küçükbaş hayvan alımı/satışı yapmak üzere geldiğini anımsatan Başkan Ülsen, tespit ettikleri eksiklikleri şöyle sıraladı:

“Öncelikle hayvan borsasındaki tuvaletler sayı olarak yetersizdirler, mevcut tuvaletler de plastik boruların kırık olması nedeniyle tuvaletler kullanılamaz haldedir. Hem mevcut tuvaletlerin onarılması hem de mevcutların yetersizliği nedeniyle ilave yapılması elzemdir” dedi.

“KANTAR YETERSİZ”

Canlı hayvan pazarında bir tane kantar mevcut olup yetersizdir. Küçükbaş hayvanlar ile büyük baş hayvanlar aynı kantarda tartılmaktadır. Tüm bölgeye hitap eden hayvan borsasına ilave 2 veya 3 kantar yapılması elzem görülmektedir.

“HAYVAN KESİM ALANLARI HERGÜN İNCE BİR TEMİZLİKTEN GEÇİRİLMELİ”

Hayvan kesim alanları her gün mutlaka ince bir temizlikten geçirilmeli ve dezenfekte edilmelidir.

“HERGÜN İLAÇLANMALIDIR”

Bir diğer tespitimiz de şudur; borsa alanı yaz aylarında mütemadiyen sulanmalı, hayvan tersinden temizlenmeli ve lavra döneminden olmak üzere haşerelerin çevreye, yerleşim yerlerine hastalık yaymasına engel olmalı her gün ama her gün ilaçlanmalıdır. Belli periyotlarla hem il tarım müdürlüğü veterinerlerince hem de belediye zabıta ekiplerince denetim yapılmalıdır. Deva PARTİ Diyarbakır il başkanlığı olarak anılan aksaklıklara ilişkin yaptığımız tespitleri basın yoluyla Diyarbakır kamuoyu ile paylaşacağımızı ve takipçisi olacağımızı ilan ederiz”

Bu haber 745 kez okundu.
Diyarbakır - 12:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.