32° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

‘Fetih, tarihimizi tahrif eden anlayıştan, tarif eden uyanışa katkı sunmaya vesile olsun’

Diyarbakır - 27 Mayıs 2021 11:49 A A

Eğitim-Bir Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ramazan Tekdemir, Diyarbakır’ın 1382. Fetih Yılı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, Diyarbakır’ın 1382. Fetih Yılı’nın tarihimizi tahrif eden anlayıştan tarif eden uyanışa katkı sunmaya vesile olmasını diledi.

Eğitim-Bir Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ramazan Tekdemir, Diyarbakır Fethinin 1382. Yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Allah Resulü Hz Muhammed’in vefatından 7 yıl sonra ilahi davetin seçkin öncüleri olan sahabelerin Diyarbakır surlarından Anadolu’nun içlerine taşıdıkları davet mesajı ile önce gönüller fethedildiğini ifade eden Tekdemir, mesajında şu duygulara yer verdi:

“1382 yıl önce mübarek şehir Diyarbakır’da gönülleri İslam’la buluşturan Sahabe efendilerimize selam olsun. Şehrin kapısını gönül kapılarıyla aynı anda açan ecdada selam olsun. Diyarbakır’ın fethi mübarek olsun. Diyarbakır, insanlığın tarihi birikimine ev sahipliği yapma vasfı ile öne çıkan bir şehirdir…”

İnsanlığın özü, tevhit medeniyetinin en eski merkezlerinden birisidir. Allah’ın yeryüzündeki hayırlı kulları olan Hz. Elyesa ve Hz. Zülkifl Peygamberlerin ilahi mesajlarının yeryüzü ile buluştuğu mekanın da adı Diyarbakır’dır. Binlerce sahabenin eşlik ettiği İslam ordusunun İslam’ın Anadolu’ya açılan kapısı#Diyarbakır’ı 639 yılında fethederek, Anadolu’nun İslam’la şereflenmesine öncülük etmiştir.  Diyarbakır’ın Fethi, hem Anadolu’da hem de dünyanın değişik coğrafyalarındaki Fetihlerin de müjdecisi olmuştur.  Bu vesile ile Diyarbakır’ın 1382. Fetih Yılı’nın tarihimizi tahrif eden anlayıştan tarif eden uyanışa katkı sunmaya vesile olmasını diliyorum.  Fethin Mübarek Olsun Aziz Şehir Diyarbakır”

Bu haber 473 kez okundu.
Diyarbakır - 11:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.