19° Açık
  • EURO 6.52
  • DOLAR 5.77

Diclekent mahallesine kadın eli değecek!

Diyarbakır - 19 Şubat 2019 09:35 A A

Diclekent Mahallesi Muhtar Adayı 2 çocuk annesi Ziynet Yaşar, adaylığını açıkladı.

Kadın aday Yaşar, mahallesi için nasıl bir hizmet üreteceğini ve kazanmak için neler yapacağı hakkında izleyeceği yol haritasını belirledi.

Hizmet için cinsiyet ayrımı yapmadan sahada çalışma yapmak için adaylığını açıkladığını ifade eden Yaşar, “Bu konuda kendimden eminim, mahallemin sorunlarını çözeceğim inancındayım nasıl ki bir bayanın mutfaktaki hünerlerine sahipsem, mahallemin sorunlarını da bu şekilde çözeceğimin sözünü buradan sizlere veriyorum” diye konuştu.

“MAHALLE SAKİNLERİNİN SORUNLARIYLA BİREBİR İLGİLENECEĞİM”

Ziynet Yaşar, Muhtarlığı kazandığı takdirde bir çok projesi olacağına işaret ederek, şöyle dedi:

“Mahalle sakinlerimin sorunları ile birebir ilgileneceğim, 7/24 adeta belediyelerin Beyaz Masası gibi telefonunu aktif tutarak gelen istek ve önerileri alacağım. Mahallede yoksul ailelerin tespitini yaparak gerek hayırseverler aracılığıyla gerek yardım vakıflarını STK’ları aracı yaparak sorunları çözmeye çalışacağım. Mahallede engelli vatandaşların sorunları ile ilgileneceğim, 2022 sayılı yasanın kendilerine tanıdığı tüm haklardan yararlanması için yardımcı olacağım. Mahallenin yol ve kaldırım sorunlarını yerel yönetimlere ileterek çözümü için çalışacağım, geleceğimiz olan çocuklarımızın gelişimi ve sosyal etkinliklerinin artırılması için Yerel yönetimler tarafından sosyal tesislerin oluşturulması için çalışacağım. Mahallemizde bulunan okul aile birliği ile irtibat halinde bulunarak okulların güvenli bir hale getirilmesi için çalışmalar yapacağım. Ayrıyetten, mahallemizde huzur bozucu, hırsızlık kapkaç gibi hususların engellenmesi için emniyet kuvvetleri ile birlikte çalışacağım” dedi.

Bu haber 633 kez okundu.
Diyarbakır - 09:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.