31° Az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 100 işçi alacak

Bağlar - 11 Mart 2020 16:14 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi,  İŞKUR üzerinden 100 şoför alımı yapacak. Son başvuru 13 Mart.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 Mart 2020 tarihli ilan ile 100 işçi alınacağını açıkladı. İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanda bu kişilerin şoför olarak alınacağı belirtildi.

Duyurunun yayımlanması ile başvurular alınmaya başlandı. Son başvuru tarihi ise 13 Mart 2020. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak.

Başvurusu uygun görülen adaylar arasından kura çekilecek ve 200 aday belirlenecek. Bu adaylar Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından uygulamalı sınava alınacak. Sınavda başarılı olanlar sözlü sınava alınacak.

TC vatandaşı olan, Diyarbakır’da ikamet eden, 25 – 40 yaş aralığında olan, yaşlılık aylığı almayan, memur olmaya engel durumu olmayan adaylar başvuru yapabilecek. En az 5 yıldır E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekir. SRC ve Psikoteknik belgeleri olmalıdır. Adayların araç sürmeye engel sağlık sorunu olmamalı, vardiyalı çalışmaya uygun olmalıdır.

Başvuru esnasında SRC ve psikoteknik belgeleri, ehliyet fotokopisi, ikametgah ve fotoğraf sunulacaktır. Belgeler başvuru sırasında bizzat teslim edilecektir.

Alınan kişiler Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ait otobüsleri kullanacaktır. Haftada 45 saat vardiya usulüne göre çalışacaklardır. İşçiler daimi işçi olarak istihdam edilecek.

Bu haber 1284 kez okundu.
Bağlar - 16:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.