18° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’ın Markası JİBER yüzde 50 önlem ile üretimi sürdürüyor

Diyarbakır - 5 Mayıs 2020 18:50 A A

Diyarbakır markası olan Jiber Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Oğurlu, korona virüsle mücadele kapsamında devlet millet dayanmasına her zaman açık destek verdiklerini belirterek, fabrikalarının virüs tedbirleri alarak yüzde 50 önlem ile üretimi sürdürdüğünü söyledi.

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) uygulanan yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri ile fabrikalarda çarklar dönmeye devam ediyor. Diyarbakır markası olan Jiber Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Oğurlu, fabrikalarının tam kapasitede olmasa da yüzde 50 üretime devam ettiklerini söyledi.

“EMEK YOĞUNLUĞU OLMADIĞI MAKİNELERİN ÜRETİME DEVAM EDİYOR”

Emek yoğunluğu olmadığı makinelerin üretime devam ettiklerini belirten Oğurlu, “Dünyada korona virüs nedeniyle fabrikalar kepenkleri kapatılmış, fakat Türkiye’de bu tam tersidir ve üretim büyük bir mücadele verilerek devam ediyor. Üretimlerimiz devam etmektedir. Bizler bu üretimleri korona virüs tehdidi sonlandırıldıktan sonra ciddi siparişler alacağımızdan eminiz. Türkiye’nin güçlü bir ülke ve dünyanın bütün ülkelerine örnek olacak düzeydedir” dedi.

“TÜRKİYE KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE CİDDİ BİR POLİTİKA İZLİYOR”

Türkiye’nin korona virüs ile mücadelede ciddi bir politika izlediğinin altını çizen Oğurlu, “Dünyada üretim durmayan tek ülke Türkiye’dir ve bunun devam doğru bir şekilde devam edilmesi için pandemi ekonomi kurulu kurularak mutlak süratle normalleşme beklemekteyiz. Normalleşme süreci başladığı gibi tam kapasite devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

Bu haber 1046 kez okundu.
Diyarbakır - 18:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.