34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakırlı genç yazarlar imza günü etkinliği düzenledi

Diyarbakır - 7 Eylül 2020 10:34 A A

Diyarbakır’da Armageddon kitabı serisinin yazarı Ali Çiğdem ile Hivru Kitabının Yazarı Devrim Aktürk, Taş Mahal Cafe ve Kahvaltı Evi’nde ortak imza günü etkinliği düzenledi.

Diyarbakır’da Armageddon kitabı serisinin yazarı Ali Çiğdem ile Hivru Kitabının Yazarı Devrim Aktürk, Taş Mahal Cafe ve Kahvaltı Evi’nde ortak imza günü etkinliği düzenledi. Etkinliğe çok sayıda kitap sever katılırken, yazarlar şehrin kültürel bakımdan kalkınması için bu tarz etkinliklerin daha sık düzenlenmesi gerektiğini belirttiler.

ÜLKEMİZİN KORKU GERİLİM KİTAPLARINA TALEBİ VAR

Türkçe öğretmeni olarak genç neslin eğitimini kitaplarla üstlendiğini belirten Armageddon kitabı serisinin yazarı Ali Çiğdem, “Korku gerilim türlerini yazmamdaki sebep bu tarza ilgim olmasından ve ihtiyaç bulunmasından kaynaklıdır. Gerek sinemada, gerek ise kitaplarda okur kitlesini tatmin etmek gerekiyor. Ancak ülkemizde böyle bir tatmin edicilik yok. Çünkü korku gerilim eserinin anavatanı Amerika’dır. Keza ülkemizde korku gerilim kitaplarına çok sayıda talep var. Gelecek yıllarda Selahaddin Eyyubi’nin hayatını ele alacağım bir eseri yayınlamak istiyorum. Kaynak kitaplardan yararlanarak bu eseri okurlara sunmak istiyorum. Keza aynı şekilde Hazreti Süleyman’ın tarihi hayatını ele almak istediğim bir eseri de yayınlamayı çok istediğimi dile getirmek isterim” diye konuştu.

‘‘KADİM KENTİN DEĞERLİ KİTAP KURTLARINA MÜTEŞEKKİRİZ’’

Şehrin Kültürel bakımdan üst kimliğini ortaya çıkarmak asabiyle kitap etkinliklerinin kısıtlı olduğunu belirten Hivru Kitabının yazarı Devrim Aktürk ise; “Şehrimiz Ape Musa’lara, Mehmed Uzun’lara, Sezai Karakoç, Ziya Gökalp, Ahmed Arif, Cahit Sıtkı Tarancı ve daha nice büyük ediplere ev sahipliği yapmış mukaddes bir vilayettir. Amma velakin kültürel ve kitlelere hitap eden bu tarz kitap etkinliklerinde geri planda duran bir vilayetiz. Tabi bunun üst makamlarla da ilişkisi var. Bu sebeple hem bir yazar, hem de kentin evlatlarından biri olarak kitap kurtlarına daha fazla destek, rağbet ve etkinlik düzenlenmesini talep ediyorum. Ancak bu şekilde çocuklarımıza, gençlerimize ve okur kitlelerine sesimizi iletebiliriz. Bunun dışında şehrimizin eğitim hususunda da şahlanması için Milli Eğitim Bakanı’mız sayın Ziya Selçuk’u kentimize davet ediyor, 2021 yılının Diyarbakır Yılı olmasını arz ediyorum” dedi.

Bu haber 922 kez okundu.
Diyarbakır - 10:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.