19° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakırspor, transferin gözdesi

Diyarbakır - 28 Nisan 2021 15:30 A A

53 yıllık tarihinde 13 sezonu Süper Lig olmak üzere tam 45 yıl boyunca profesyonel liglerde mücadele eden Diyarbakırspor, ilk kez yer aldığı Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde gerçekleştirdiği yeniden yapılanma nedeniyle transferde en çok rağbet gören kulüplerin başında yer aldı. Üst liglerden bir çok futbolcu, kulübün başarılarla dolu mazisinden esinlenerek Yeşil-Kırmızılı kulübü tercih ediyor.

Pandemideki vaka sayılarının seyrine göre Mayıs ayı sonunda başlaması planlanan Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nin renkli kulüplerinden biri Diyarbakırspor olacak. Futbol liglerinin en dibi olan 2.Amatör Ligine kadar gerileyen ve son üç sezonda üç lig çıkarak yeniden ayağa kalkan Diyarbakırspor’un yeni yönetimi ile yapılanmaya gitmesi umut ışığı olurken, kulübün başarılarla dolu mazisi bir çok futbolcunun burayı tercih etmesine neden oluyor. Bugüne kadar 3 takımı 3.Lig’e çıkaran Teknik Direktör Seyithan Özdaş’ın yanı sıra geçmişte profesyonel  liglerde başarılı olan bir çok futbolcu Diyarbakırspor’da karar kıldı.

HEDEF ESKİ GÜNLERE DÖNMEK

BAL’da da olsa marka değeri yüksek olan Yeşil-Kırmızılı kulüp, bu yıl 3.Lig’e yükselmek ve sonraki sezonlarda da daha üst liglere çıkarak eski günlerine dönmek istiyor. Pandemi nedeniyle ligin başlama tarihi ötelenmesine rağmen çalışmalarını sürdüren Diyarbekirspor, şu ana kadar oynadığı hazırlık maçlarında göz doldurdu. Teknik direktör Seyithan Özdaş yönetiminde çalışmalarını sürdüren Yeşil-Kırmızılı takım, TFF’nin ilan edeceği kesin başlama tarihine göre birkaç maç daha yapmayı planlıyor.

Bu haber 338 kez okundu.
Diyarbakır - 15:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.