Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Doğal Taşkın alanındaki işletmelere ruhsatı kim verdi!

Diyarbakır - 18 Aralık 2018 13:32 A A

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’ın Eğil ilçesine bağlı Selman Mahallesi’nde bulunan Dicle Barajı’nda biriken fazla suyun tahliyesi için açılan baraj kapağının kopması sonucu zarar gören On Gözlü Köprü civarındaki işletmelerin, Doğal Taşkın alanı içerisinde kaldıkları öğrenildi.

DSİ 10. Bölge Müdürü Ali Gökay, tarafından yapılan açıklamada, doğal taşkın alanı içerisinde kalan bu işletmelerin ruhsat vermediklerini ifade ederken, işletmelerin ruhsatsız olup olmadığı gündeme geldi.

BU İŞLETMELER DOĞAL TAŞKIN ALANI İÇİNDE KALIYOR

Gökyel, Dicle Nehrinde su seviyesi hızla düşmüş olup herhangi bir can ve önemli ölçüde mal kaybı yaşanmadan aşılmadığına işaret ederek, “Kısmen zarar gören tarım alanları ve 10 gözlü köprüsü civarındaki işletmeler tamamen nehir yatağının doğal taşkın alanı içerisinde kalmaktadır. Bu türden işletmeler doğal taşkın alanı içerisinde kaldığından işletme ruhsatlarına yönelik kurum görüşüne yönelik başvurularda DSİ Bölge Müdürlüğümüzce olumlu görüş verilmemektedir.”

DOĞAL TAŞKIN ALANI İÇİNDE KALAN İŞLETMELERE RUHSAT VERİLİR Mİ?

DSİ Bölge Müdürü Gökyel’in tarihi ongözlü köprü civarındaki işletmelerin doğal taşkın alanı içerisinde kaldığına yönelik açıklamanın ardından bu işletmelere nasıl ve kimler tarafından ruhsat verildiği merak konusu oldu. Konu ile ilgili ilgili ve yetkili kurumların nasıl bir açıklama yapması merak ediliyor.  (Sait BAYRAM’ın Haberi)

Bu haber 1182 kez okundu.
Diyarbakır - 13:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.