Açık
  • EURO 6.35
  • DOLAR 5.74

DTK, HDK ve HDP ortak açıklama yapacak

Diyarbakır - 3 Ağustos 2019 18:44 A A

DTK, HDK, HDP ve tüm bileşenleri, belediye eşbaşkanlarının katılımıyla, yarın iktidar ve muhalefet partileri başta olmak üzere Türkiye kamuoyuna önemli mesajlar içeren ortak bir açıklama yapacak.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), dün Diyarbakır’da toplanan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) sonuç bildirgesini açıkladı. HDP, MYK’den çıkan sonuçlar çerçevesinde dün akşam Halkların Demokratik Kongresi (HDK) ile olağanüstü toplandı. Yapılan toplantıda, bölge ve Türkiye gündemine ilişkin tartışmaların yürütüldüğü ve bu gelişmelere dair önemli kararların alındığı öğrenildi.

Toplantıda alınan bu kararlar, HDP’nin Diyarbakır’da devam eden 1’inci Merkezi Örgütlenme Konferansı’nda bir kez daha ele alındı. Bu kapsamda HDP, HDK, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ve tüm bileşenleriyle birlikte; partinin MYK ve Parti Meclisi (PM) üyeleri, HDP Kadın Meclisi, Gençlik Meclisleri ve Genç Kadın Meclisi, partinin milletvekilleri, il eşbaşkanları ve belediye eşbaşkanlarının da aralarında bulunduğu konferansa katılan 800 delegeyle, yarın Diyarbakır’da ortak basın açıklaması gerçekleştirecek.

Yapılacak açıklamayla, HDP ve bileşenlerinin önümüzdeki dönem yol haritası ile ülkede ve bölgede yaşanan gelişmelere dair tutum ortaya koyacak.

 Açıklamada, başta iktidara ve CHP’ye, muhalefet partileri ve Türkiye kamuoyuna önemli mesajlar verilerek, çağrıların yapılacağı belirtildi.

Bu haber 542 kez okundu.
Diyarbakır - 18:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.