32° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Eski Karakol binası, Geri Dönüşüm fabrikası oldu

Diyarbakır - 28 Şubat 2020 13:54 A A

1996 yılında Diyarbakır’ın Sur İlçesi’ne bağlı Bağıvar Mahallesi’nde yaptırılan İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı binası, istihdam yerine döndü.

2015 yılında Karakol binasının taşınmasının ardından 2017 yılında Profil, tel örgüt, demir saç ve tiner yağı ürünlerinin satışını yapan Diyarbakır’ın yerli şirketi olan BİZCE Group, alanı genişleterek, Geri Dönüşüm Fabrikası yaptı.

Fabrikada, 30 kişi istihdam edilirken, Group bünyesinde ise toplam 50’ye yakın kişi çalışıyor.

BİZCE Group Yönetim Kurulu Başkanı ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası 16. Meslek Komitesi Başkanı Ali Turan, BİZCE Group’u 2016 yılında kurduğunu ifade ederek, “Group olarak, Demir Saç, Profil, Tel Örgü, Tiner yağı ve Geri dönüşüm işlerini yürütüyoruz. Group olarak Irak ve Çin’e ihracatımız var. Geri dönüşüm fabrikasından, Çin’e hammadde gönderiyorduk. Ancak son günlerde ortaya çıkan Koronavirüsü nedeniyle Çin ile olan ticaretimiz geçici olarak kesildi. Satışlarımız düştüğü için iç pazara yöneldik. Haliyle sıkıntılarımız da oluştu” diye konuştu.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 331 kez okundu.
Diyarbakır - 13:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.