32° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Evsen: “Yalvarıyorum, Dinimizin gereği olarak aşılarımızı yapalım”

Diyarbakır - 6 Ağustos 2021 16:30 A A

Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen: “Üyelerimizin aşılama oranı yüzde 80, yalvarıyorum dinimizin gereği olarak aşılarımızı olalım”


Türkiye’de, aşılama oranında en alt sıralarda olduğu için vaka sayısında rekor kıran Diyarbakır’da, durum gittikçe ağırlaşıyor. Hastaneler ve yeni açılan yoğun bakım üniteleri dolarken, Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen, şehirdeki din görevlileri ve cami cemaatinin yüzde 80 oranında aşılandığını belirterek, “Yalvarıyorum dinimizin emri gereği sağlığımızı korumak için aşılarımızı olalım” dedi.

Camilerdeki cuma hutbelerinde aşı ile ilgili hutbe okutulabileceğini, gerekirse sağlık görevlilerinin namaz öncesi cemaati bilgilendirebileceğini de söyleyen Evsen, “Yetkililer, her caminin önüne aşı ile ilgili stant kurabilir. Diyanet İşleri Başkanlığı zaten salgının başından beri bu konuda üzerine düşeni yapmıştır. Bölgemizdeki aşırı sıcaklar nedeniyle insanların maske takmadıkları ve kurallara yeteri kadar uymadığını görüyoruz. Biz din görevlileri olarak bu salgından kurtulmak için en önemli silah olan aşılanmanın artırılması için, hem kent merkezinde hem kırsalda elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Medyascope

Bu haber 531 kez okundu.
Diyarbakır - 16:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.