29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hizmet seferberliği

Diyarbakır - 3 Mart 2021 09:08 A A

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mart ayından beri bölgenin covid-19 yükünün büyük bölümünü sırtlandı. Covid hasta sayılarının azalması ile birlikte covid dışı özellikli hizmetler ve bununla beraber otelcilik hizmetlerindeki büyük dönüşüm gün yüzüne çıkmaya başladı.

Uzun yıllardır hep konuşulurdu Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesinin sahipsizliği. Ekim 2020 tarihinde görevi devralan hastane Başhekimi doktor öğretim üyesi Muhammed Asena önderliğinde hastanede adeta değişim rüzgarı esiyor.

Covid hasta yükünün pik yaptığı dönemde görevi devralan Dr. Asena pandemi döneminde sürüntü alanı kapasitesinin artırılması, hastane acilinde covid eczanesi planlaması ve yoğun bakım hasta yatak kapasitesini iki katına çıkarması ile hastaneye ve Diyarbakır’a adeta nefes aldırtmıştı.

Bununla birlikte covid döneminde başlayan hastane fiziki yapı ve peyzaj dönüşüm çalışmalarına Covid hasta yükünün azalması ile üst düzeyde hız verildi. Hastane hiç olmadığı kadar bir hizmet ile karşı karşıya. Belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının desteğini yanına alan Dr. Asena’nın henüz 4 aylık süre zarfı içinde hastaneye kazandırdığı hizmetlerin başlıcaları morgu önünde biriken kalabalığı önleme amaçlı morg bekleme alanı ve yağmurdan insanları koruma adına morgun dış cephe üst kısım kapatma çalışması, hasta yakınlarının park alanın sıkıntısı yaşanmaması adına ayrı bir personel otoparkı oluşturulması, hastane bahçesine kafi miktarda bank ve çöp kovası düzenlemesi, yer yön sorunu yaşanmaması adına ana yoldan hastaneye kadar tabela çalışması ve hastane içi tüm hastanenin boyanması çalışmaları başta olmak üzere daha birçok hizmet.

Hastanenin bir başka başarısı da aşılama hizmetleri. 25 aşı uygulama odası ve geniş ferah bekleme alanları ile büyük bir başarı örneği sergiledi.

Hastanedeki fiziki dönüşüm yanı sıra tıbbi hizmetlerde de hizmet atağı göze çarpıyor. Uzun süredir Diyarbakır’da sorun olan çocuk nöroloji uzmanı ve alerji immünoloji hekimi göreve başladı ve yine 2 ağrı uzmanı ve spor hekimi de göreve yeni başlayan hekimler arasında.

Bu haber 886 kez okundu.
Diyarbakır - 09:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.