12° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kadın Girişimciler Kurulu’ndan Kız Kardeşim Projesi

Bağlar - 4 Mayıs 2020 18:46 A A

TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulu olarak Kadınlara, Gençlere, tüm girişimcilere online olarak Dijital Dünyada güvenlik eğitimi düzenleyecek.

Konu hakkında açıklama yapan TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zülal Koç, Online dijital dünyada güvenlik konulu eğitim çalışmasına ilişkin bilgi verdi.

Güvenliğin öneminden bahseden Koç, “Dünya dijital dönüşüme hızlı girdi ve böylece; dijital güvenlik ciddi zorunluluğumuz oldu. Tüm sektörler akıllı bir dönüşüme geçecek. Fabrikalar, işletmeler, akıllı olacak. Yeni dönemde teknolojik döneme adaptasyon çok önemli olacak. Eğitimde yetkinlik çok önemli olacak. Adaptasyon becerisi yüksek insan kaynağı önemli olacak. Toplantılar, kritik kararlar online olarak salonlara taşınırken, dünyanın online güvenliğini korumak kritik ve önemli olacak. Alışverişin yüksek çoğunluğu online dönüşecek” dedi.

“E-TİCARET, YAZILIM VE TEKNOLOJİ ŞİRKETLERİ YÜKSELİŞE GEÇTİ”

Koç, Dünya çapında özelliklede e-ticaret, yazılım ve teknoloji şirketlerinin yükselişe geçtiğine işaret ederek, “Artarak yükselişe devam edecek. Ve tamda burada internet ağları üzerinde tüm kişisel verilerimiz sağlık bilgilerimiz, banka bilgilerimiz, konum bilgilerimiz bulunurken en önemli konumuz güvenlik olacak. Sosyal medya platformlarında paylaştığımız her gönderi sanal dünyadaki karnemiz olacak” ifadelerini kullandı.

“KIZKARDEŞİM PROJESİ DİJİTAL DÜNYADA GÜVENLİK EĞİTİMİ ONLİNE YAPILACAK”

Koç, şöyle dedi:

“TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulu olarak Kadınlarımıza, Gençlerimize, tüm girişimcilerimize online Dijital Dünyada güvenlik eğitimi düzenliyoruz. Online davetlisiniz.

Habitat Derneği Girişimcilik Programı Kız Kardeşim Projesi kapsamında online Dijital Dünyada Güvenlik Eğitimi gerçekleştiriyoruz. Kadınların dijital dünya ve internet güvenliği konularında farkındalıklarının artması amacıyla uygulanan Kız Kardeşim Projesi Dijital Dünyada Güvenlik Eğitimi 05 Mayıs 2020 tarihinde online olarak gerçekleştirilecektir”

Bu haber 1291 kez okundu.
Bağlar - 18:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.