22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar’daki bir mahalle kentsel dönüşüm ve gelişim alanı oldu!

Diyarbakır - 16 Aralık 2019 19:38 A A

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından alınan Gözalan Mahallesi kentsel dönüşüm ve gelişim alanı kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak 12 Aralık 2019 tarihli Resmi Gazete ile yürürlüğe girdi. AK Parti Kayapınar İlçe Başkanı Servet Can, sosyal paylaşım sitesinde, konu ile ilgili yayımladığı paylaşımda, Kararname ile birlikte kentsel dönüşüm ve gelişim projesi olan alanının Lojistik merkezi yapılacağını duyurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm projelerini büyük bir hızla hayata geçirmeye devam ederken projelerin hızla gerçekleştirilebilmesi için acele kamulaştırma kararları da alınıyor.

Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesine bağlı Gözalan Mahallesi’ndeki bazı alanlar Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi. Alanda Lojistik Merkez yapılacağı bildirildi.

CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ

11.12.2019 tarihli ve 1825 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde, şöyle denildi: “Diyarbakır İli Kayapınar İlçesi Gözalan Mahallesi sınırları içerisinde bulunan alan kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmiştir. Birinci fıkra kapsamında ilan edilen kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı içerisinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulanması yapılmadan satılmaz”

AK PARTİLİ CAN: “DİYARBAKIR DIŞ TİCARETTE LOJİSTİK MERKEZİ OLACAK”

Konu ile ilgili sosyal paylaşım  sitesinde duyuran AK Parti Kayapınar İlçe Başkanı Servet Can, Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde Kayapınar ilçesinde bulunan Gözalan mahallesi içerisindeki bazı alanlar kentsel dönüşüm projesi alanı ilan edildiğini belirterek, “Bu alan Lojistik Merkezine dönüştürülecek. Bu karar ile Diyarbakır Dış Ticarette lojistik merkez olacak. Hayırlı olsun” dedi.

Bu haber 2027 kez okundu.
Diyarbakır - 19:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.