Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Köylülerden DEDAŞ protestosu

Diyarbakır - 16 Nisan 2021 09:57 A A

Ergani’de 15 gündür elektriksiz kalan 450 nüfuslu köyün sakinleri, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ)’yi protesto etti.

Kullanım ömrünü tamamlayan elektrik iletim ve dağıtım malzemeleri nedeniyle sık sık elektriksiz kalan 55 haneli, 450 nüfuslu Ergani Karşıbağlar köyü sakinleri, 15 gün elektriksiz kalmaları nedeniyle DEDAŞ’ı protesto etti.

Ergani ilçesine 8 kilometre mesafede 55 haneli ve 450 nüfuslu bulunan ve Diyarbakır-Ergani  ana asfaltına yaklaşık 3 kilometre mesafede bulunan Karşıbağlar köylüleri ; sürekli elektrik mağduriyeti yaşadıklarını dile getirdi.

‘5-10 DAKİKADA SİGORTA ATMAKTADIR’

Sık sık yaşadıkları elektrik sıkıntısında tepki gösteren köy muhtarı Mehmet Sarı, “Köyümüz 55 hane, ancak trafomuz eski ve yetersizdir. Gün içinde en az 3-4 defa elektrik kesintisi yaşamaktayız. Trafonun sigortası ise 5-10 dakikada bir atmaktadır. Trafodan gelişi güzel zamanlarda yağ akıntısı olmaktadır. Pano içindeki malzemeler kırk yamalı bohça gibi sürekli eski-yeni parçalarla değişmektedir. Kabloları kırık, çatlak, ve yamalıdır. Trafoda hiçbir güvenlik önlemi de yoktur. Bu güvenlik zafiyetinden dolayı doğabilecek her türlü olumsuzlukta da hakkımızı arayacağımızı da ayrıca belirtiyoruz.” diye konuştu.

‘SORUNU ÇÖZMELERİNİ TALEP EDİYORUZ’

Süreklileşen sorunlarına çözüm bulunmasını isteyen Sarı, “Her defasında 186 elektrik arızaya şikayet kaydı oluşturmaktan usandık. Zaten kalıcı bir çözüm de sunamıyorlar. DEDAŞ Ergani Müdürü Salih Bey’le yaptığımız görüşmelerde, konun kendisini bağlamadığını, elektrikçi olmadığını beyan etmektedir. Fatura kesme, tahsilat yapmada çok yetenekli olan bu kurumun aynı hassasiyeti hizmet altyapısını oluştururken de göstermesini beklememiz hakkımız olsa gerek. İlgili kurumun kontrollerini yapıp, gerekli çalışmaları yaparak mağduriyetimizi çözmelerini talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 632 kez okundu.
Diyarbakır - 09:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.