36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Küle dönen evi kendi imkanlarıyla onardı!

Bağlar - 3 Aralık 2020 13:30 A A

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,1 ay önce meydana gelen ve 3 çocuk annesi kadının yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan yangında küle dönen evi kendi imkânlarıyla yeniden inşa ederek Gülpınar ailesi için hazır hale getirildi. Yaklaşık 70 bin TL harcanarak yenilenen evin hali görenleri hayran bırakıyor. Evin son halini inceleyen Beyoğlu, “Mağdur bir aileye verdiğimiz sözü yerine getirerek kış öncesinde teslim etmenin vicdani mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Geçtiğimiz Kasım ayında bilinmeyen bir nedenle çıkan yangında 3 çocuk annesi Gülay Gülpınar’ın vefatıyla sonuçlanan yangında kullanılamaz hale gelen ev, duruma seyirci kalmayarak çalışma başlatan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun çabalarıyla modernize edilerek aileye teslim edildi.

Çocuklarını yangından kurtardıktan sonra hayatını kaybeden fedakâr annenin ardında çaresiz kalan baba Ali Gülpınar ve çocuklar, uzatılan bu iyilik eliyle yeniden yaşama tutunarak kış mevsimi öncesinde yenilenen evlerine kavuştu.

Baştanbaşa yenilenerek yangının tüm izlerini geride bırakan ve modern bir görüntü kazanan evin son halini inceleyen Başkan Beyoğlu, belediye kaynaklarından bağımsız olarak kendi imkânlarıyla inşa ettikleri evi hazırlayarak mazlum ve mağdur bir ailenin yaşam mücadelesine destek olmanın sevincini yaşadıklarının altını çizdi.

“BİZİ AYAKTA TUTAN MİLLETİMİZİN DUALARIDIR”

Baba Ali Gülpınar’ın teşekkür ettiği Beyoğlu, “Yangın olayını öğrendikten hemen sonra ziyaret edip evin ibret verici halini görmüştük. O gün verdiğimiz sözü çok şükür 1 ay dolmadan yerine getirmiş olduk. Bizim davamız, mazluma ve mağdura kol kanat germe davasıdır. Kendi imkânlarımızla yeniden inşa ettik. Bizi ayakta tutan ve hizmet aşkımızı perçinleyen necip milletimizin dualarıdır. Burada da dualara mazhar olduysak bu bize yeter. Keşke evin annesi yaşamış olsaydı ama takdiri ilahi kahramanca mücadele edip yavrularını kurtardıktan sonra rahmet etti. Biz de en azından baba ve çocukların yaşama yeniden sarılma mücadelesine katkıda bulunmuş olduk. Hayırlı olsun ,Allah bir daha böyle felaketler göstermesin.” diye konuştu.

Bu haber 681 kez okundu.
Bağlar - 13:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.