Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

LGS’de çocuklarını bekleyen velilere kumanya dağıtıldı

Diyarbakır - 20 Haziran 2020 12:32 A A

Yenişehir Belediyesi, hafta sonu gerçekleştirilen ve öğrencilerin büyük bir heyecanla beklediği Liselere Giriş Sınavına (LGS) katılan öğrenci velilerine kumanya dağıttı.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Murat Beşikci’nin talimatları ile Yenişehir Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince ilçede sınava giren öğrenci velilerine kumanya dağıtıldı. Bir yandan öğrencilerini okullara getiren velilere kumanya dağıtan belediye ekipleri, diğer yandan okul önlerinde gerekli tedbirleri sürdürdü.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Murat Beşikci, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, öğrencilerin ve sınav yetkililerinin sağlığını korumak amacıyla Yenişehir’de LGS sınavı öncesi okullarda gerekli tüm hijyen çalışmalarının yapıldığını söyledi.

Yenişehir ilçesinde sınavların yapılacağı tüm okullarda, öğrencilerin ve sınav yetkililerinin elle temas edebilecekleri sıralar, kapı kolları, masa ve sandalyeler başta olmak üzere; sınıflar, koridorlar, tuvalet ve lavabolar dezenfekte edildiğini de anlatan Başkan Beşikci, bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim modeliyle eğitim öğretim dönemini tamamlayarak sınava katılan tüm öğrencilere başarılar diledi.

Bu haber 602 kez okundu.
Diyarbakır - 12:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.