-7° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Okul bölgesine göz kamaştıran yol hizmeti

Bağlar - 27 Ağustos 2020 14:02 A A

Bağlar Belediyesi, Türkiye’nin en kalabalık nüfusa sahip mahallesi Bağcılar Mahallesi’nde bulunan Mehmetçik Anadolu Lisesi’nin olduğu alana önce yol kazandırdı, ardında da bazalt taşından ürettiği asfaltla güzelleştirerek yeni eğitim ve öğretim yılı öncesinde öğrenciler için göz kamaştıran görüntüye kavuşturdu. Bugüne kadar eğitim kurumlarının olduğu birçok alanda yenileme çalışmaları yapan Bağlar Belediyesi’nin eğitime sağladığı destek veliler tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Okullarda çevre düzenlemesi, fiziki eksiklerin giderilmesi, temel ihtiyaçların karşılanması, üniversite adayları için ücretsiz TYT-AYT kursları açılması, ihtiyaç sahibi öğrencilere giyim ve kırtasiye desteği sağlanması gibi konularda yaptığı hizmetlerle öne çıkan Bağlar Belediyesi, eğitim kurumlarının olduğu bölgelerde  yol yapım ve asfaltlama çalışmaları da  gerçekleştirerek takdir topluyor. Bağcılar Mahallesi’nde bulunan Mehmetçik Anadolu Lisesi’nin yer aldığı alanda yeni yol kazandırılarak asfalt döşeme çalışmasıyla kullanışlı hale getirildi.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 1 kilometrelik alanda önce yeni yol çalışması gerçekleştirdi. Daha sonra belediyenin Karacadağ bazalt taşından üretmiş olduğu asfalt ile bölgenin tamamı asfaltlanarak ulaşım için elverişli hale getirildi.

“HER ŞEY MİLLETİMİZ VE ÇOCUKLARIMIZ İÇİN”

Çalışmaların son halini inceleyen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, yarınların umudu ve teminatı olan çocukların huzurlu ve ferah bir ortamda eğitim alması için üzerlerine düşeni yaptıklarını söyledi. Beyoğlu, ‘’Pandemi nedeniyle şu an okullarımız kapalı. Ama biz yine de okullar açılacakmış, örgün eğitim olacakmış gibi kendi imkanlarımızı kullanarak gerekli çalışmaları yapmaya devam ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana eğitim kurumlarının steril koşullara kavuşması için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.” diye konuştu.

Belediyenin kazandırdığı yeni yol ve asfaltlama çalışmaları çevrede bulunan vatandaşlar ve esnafların da takdirini kazandı.

Bu haber 616 kez okundu.
Bağlar - 14:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.