24° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Parkı tahrip etmeyin dedi, meydan dayağı yedi

Diyarbakır - 18 Kasım 2019 15:46 A A

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesine bağlı Fabrika Mahallesinde bulunan Ahmet Arif Anadolu Lisesinin yanında bulunan park görevlisi yaklaşık 10 kişinin saldırısına uğradı. Saldırı gerekçesi ise oyun alanlarına kötü davranmayın uyarısı oldu. Saldıranlarınsa Ahmet Arif Anadolu Lisesi öğrencileri olduğu ortaya çıkarken park görevlisinin daha önce de defalarca benzer saldırılara maruz kaldığı belirtildi.

Olaya ilginçlik kazandıran bir başka nokta ise saldırıyı gerçekleştirenlerden birinin olay yerine çağırılmasına karşın okey oyunun bitmesine iki el kaldığını belirterek gitmemesi oldu. Duyarsızlık örneğinin tavan yaptığı ve gençliğin nereye gittiğini sorgulatan bu olay yine park görevlisinin merhametli olmasından dolayı karakolda sona ermedi.   

Öğrencilerin şiddet eğilimi her geçen gün kendini çok daha bariz bir biçimde gösteriyor. Bu kez de Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesine bağlı Fabrika Mahallesinde bulunan Ahmet Arif Anadolu Lisesinde okuyan yaklaşık 10 öğrenci hemen okulun bitişiğindeki çocuk oyun alanına gidiyor.

Çocuklar için ayrılmış olan salıncakları hor ve adeta kırar gibi kullanan öğrencileri park görevlisi daha nazik kullanmaları noktasında uyarıyor. Yapılan uyarılara saygı çerçevesinde cevap vermesi gereken öğrenciler park görevlisine saldırarak darp ediyor, tehditler savuruyorlar.

Öğrencilerin saldırısına uğrayan Yenişehir Belediyesine bağlı Park görevlisi daha sonra olayı polise intikal ettiriyor. Olay yerine gelen kolluk kuvvetleri gerekli incelemeleri yapıp park görevlisi ile görüşme gerçekleştirirken olayı gerçekleştirdiği belirtilen bir öğrencinin az ötedeki kahvede okey oynadığı bilgisi geliyor.

İlgili kişiler öğrenciyi kahvehaneden çağırdığında öğrencinin okey oyununun bitmesine iki eli kaldığını belirterek beklemeleri mesajını gönderdiğini belirtiler. Daha sonra saldırgan öğrencilerin ailelerinin ve eğitimcilerin park görevlisini ikna girişimleri başladı. Çocukların öğrenci oldukları ve bu olaydan dolayı sabıka sahibi olacakları, geleceklerinin kararacağı söylemleri dayak yiyen park görevlisini düşünmeye sevk etti.

Öğrencilerin şiddetine maruz kalan ve adının açıklanmasını istemeyen görevli konu ile ilgili olarak şunları kaydetti: “Parka bugün yaklaşık 10 genç geldi ve oyun aletlerine adeta saldırdılar, kötü kullandılar. Bende bu davranışlarına karşılık onları uyardım. Uyarmamla birlikte şahsıma saldırıp, darp ettiler. Daha önce de kalabalık gurupların saldırısına defalarca uğradım.  Bana saldıran çocuklardan birinin ailesi, öğretmenleri geldiler, herkes özür diledi, çocuğa elimi öptürdüler. Davacı olmamam yönünde benden ricada bulundular. Elimi vicdanıma koydum, hayatları kararmasın istedim. ALLAH’a havale ediyorum. Aileler çocuklarına sahip çıksınlar.” Dedi.

Okul yetkilileri ise benzer öğrenci profilinin okulda bulunduğunu ve sıkıntılı bir süreç yaşadıklarını da belirterek şu notu düşüyorlar: “Okulda eğitim gören bazı öğrencilerin aileleri kendileri ile ilgilenmiyor, bu olayı gerçekleştiren çocuğun okul ve okumakla ilgisi yok. Zaten sınıf tekrarı yapıyor, okulda da böyle hareketleri bulunuyor. Polisler buraya geldi, çocuğu çağırtmışlar. Çocuk kahvede 2 el oyunum var, bitsin gelirim diye yanıt vermiş.” Dediler.  

Bu haber 594 kez okundu.
Diyarbakır - 15:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.