16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Sur Belediyesi, Lösemiye dikkat çekti!

Diyarbakır - 6 Kasım 2019 16:31 A A

Sur Belediyesi Eşbaşkanı Cemal Özdemir ve belediye meclis üyeleri gerçekleşen Kasım ayı meclis toplantısında lösemili çocuklar haftasına dikkat çekti.

Diyarbakır Sur Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısını gerçekleştiren eşbaşkan Cemal Özdemir ve belediye meclis üyeleri, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası sebebiyle farkındalık yarattı. Yaklaşık 20 yıldır Lösemili çocuklar için çalışan Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından düzenlenen ve bu yıl “Maskeni tak farkındalık yarat” sloganıyla başlatılan farkındalık kampanyasına Sur Belediyesi de destek verdi.

“ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZDİR”

Kasım ayı meclis toplantısına geçmeden önce, Sur Belediyesi eşbaşkanı Cemal Özdemir, Lösemili çocuklar haftasının önemine değinerek şunları ifade etti: “Lösemili çocuklar, tedavileri devam ederken çevreden mikrop kapmamak adına, özellikle kamusal alanlarda maske kullanıyorlar. Takılan bu maskelerin bulaşıcı hastalık sebebi ile değil, enfeksiyonlardan korunmak için kullanıldığı bilinmesi gerekmektedir. Maskelerinden dolayı ayrımcılığa maruz kalan çocuklar kabul göremezken yılın bir haftası da olsa hatırlamamız ve bu farkındalığa dikkat çekmemiz gerekmektedir, çünkü çocuklarımız bizim geleceğimizdir.”

Eşbaşkan Özdemir’in konuşmasının ardından meclis üyeleri maskelerini takarak, lösemi hastalığına dair Türkçe ve Kürtçe sloganların yazılı olduğu dövizleri kaldırdılar.

Bu haber 869 kez okundu.
Diyarbakır - 16:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.