11° Kapalı
  • EURO 6.79
  • DOLAR 6.18

Sur’da kantin denetimleri sürüyor

Diyarbakır - 12 Eylül 2019 18:41 A A

2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte Sur Belediyesi zabıta müdürlüğüne bağlı ekipler sur ilçesine bağlı devlet ve özel okul kantinlerini ve yemekhane denetimlerini sürdürmeye devam ediyor.

Sur Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlaması ile beraber denetimlerinin sürdürüyor. Denetimler kapsamında ekipler, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün, yaygın ve özel eğitim kurumları bünyesinde faaliyet gösteren yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde incelemeler yaptı.

Yapılan incelemeler sırasında, okul kantin ve yemekhanelerinin temizlik ve hijyen şartları, çalışanlara ait hijyen sertifikaları, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatlarını sırasıyla gözden geçirildi. Denetimlerde ekipler tarafından eksiği bulunan yerler hakkında işlem yapılarak, tespit edilen eksikliklerinin de bir an önce giderilmesi yönünde sözlü tebligatta bulunuldu.

Merkezde bulunan okul ve kantinler incelendikten sonra bu seferde Sur Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri Bağıvar ve Çarıklı da bulunan okullarda da incelemeler yaptılar. Gün içerisinde yüzlerce öğrencinin alışveriş yaptığı kantinleri denetleyen ekipler, satılması yasak olan yiyecek ve içecekler hakkında işletme sahiplerine bilgi verdi. Öğrencilerin okul kantinlerinde daha hijyenik ortamlarda alışveriş yapabilmeleri için denetimlerin daha da sıklaşarak devam edeceği ifade edildi.

Bu haber 512 kez okundu.
Diyarbakır - 18:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.