-4° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Temizlik ekipleri kısıtlama günlerinde görev başında

Diyarbakır - 3 Mayıs 2020 15:01 A A

Bağlar Belediyesi temizlik ekipleri, sokağa çıkma kısıtlama nedeniyle insan sirkülasyonu yaşanmayan cadde ve sokakları dezenfekte ederek kısıtlama sonrası için hijyen hale getirdi.

Bağlar Belediyesi, buhar özelliği olan araçların püskürttüğü antiseptik solüsyon ilaçlarıyla dezenfekte çalışması yaparak yaşam alanlarını Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) günlerinde hijyen hale getirdi.

3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmasından sonra Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatı ile cadde ve sokaklarda çalışma başlatan  ekipler, çevre dostu özelliği olan araçlarla temizlik ve dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

“TEMİZ VE HİJYEN BİR ÇEVRE İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ “

Vatandaşların temiz ve hijyen bir ortamda cadde ve sokakları çıkmasını arzuladıklarını belirten Beyoğlu,”3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilerek cadde ve sokaklarımızı dezenfekte ettik. Dezenfekte edilmiş hijyen ve temiz bir çevre için mücadelemizi sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızdan salgın tehlikesi geçene kadar zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını, dışarı çıkmaları halinde ise sosyal mesafe ve hijyen başta olmak üzere tüm tedbirlere titizlikle riayet etmelerini istiyoruz. Unutmayalım ki virüs, alacağımız önlemlerden güçlü değildir. Ne panik, ne rehavet, ne ihmal. Hayatımızı tedbirler ışığında devam ettirelim” dedi.

Bu haber 428 kez okundu.
Diyarbakır - 15:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.