10° Kapalı
  • EURO 7.30
  • DOLAR 6.74

Yenişehir Kaymakamlığı 65 yaş üstü vatandaşlara Vefa gösteriyor

Diyarbakır - 23 Mart 2020 13:44 A A

Yenişehir Kaymakamlığınca oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyor.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Murat Beşikci’nin talimatı ile oluşturulan grup aracılığıyla 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan muhtaç vatandaşların gıda, temizlik malzemesi ve sıcak yemek ihtiyaçları karşılanıyor.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Murat Beşikci, Kaymakamlık ve Belediye olarak, Covid-19 salgınına karşı uygulanan tedbirler doğrultusunda kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumdaki 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarının 7/24 esasına göre karşılandığını söyledi.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Murat Beşikci

BEŞİKCİ: “DEVLETİMİZİN İMKANLARINI 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN SEFERBER ETTİK”

Devletin tüm imkanlarının 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar için seferber edildiğini ifade eden Beşikci, “Özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Vefa Sosyal Destek Grubunu ilçemizde oluşturduk. Bu kapsamda ikametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız, sağlık başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarını karşılamaya başladık. Şimdiye kadar çok sayıda vatandaşımızın gıda, temizlik ve sıcak yemek ihtiyacını karşıladık, karşılamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 340 kez okundu.
Diyarbakır - 13:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.