26° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi, kırsal mahallelere hizmet götürmeyi sürdürüyor

Bağlar - 16 Nisan 2020 18:12 A A

Bağlar Belediyesi, kırsal yerleşim yerlerindeki yolların bakımını gerçekleştirdi. Bir haftalık çalışmalarla yaklaşık 15 kırsal mahallenin yollarını yenileyen belediye ekipleri, olası su taşkınları ve afetlere karşılık beton boru döşeyerek alt yapı eksiklerini giderdi. Muhtarlar ve vatandaşlar yapılan hizmetten dolayı Başkan Hüseyin Beyoğlu ve belediye ekiplerine teşekkür etti.

 Bağlar Belediyesi, bahar döneminin gelmesinden sonra kış dönemindeki olumsuz hava koşullarından dolayı hasar gören yerleşim yerlerindeki alt yapı çalışmalarını gidermek için çalışma başlattı.

Bu kapsamda bir hafta içerisinde 15 kırsal mahalle ve mezranın yolları yenilenirken, olası sel baskınları ve afetlere karşılık da birçok bölgede beton boru döşeme çalışması gerçekleştirildi.

Son olarak Batı Çanakçı Mahallesi ve Yukarı Molla Ali Mahallesi ile Kırkkoyun Mahallesi’ne bağlı Hasan Ağa ve Ürkmez Mezraları’nın yol bakım, yenileme ve alt yapı çalışmaları tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Beton boru döşeme çalışmasıyla bu yerleşim yerlerinde yaşanması muhtemel sel baskınları ve afetlere karşı tedbir alındı.

DİĞER MAHALLELER İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Muhtarlar ve vatandaşlar yapılan hizmetten dolayı Başkan Hüseyin Beyoğlu ve belediye ekiplerine teşekkür etti.

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin diğer kırsal mahalle ve mezralarda da yol yenileme ve alt yapı eksiklerini giderme çalışmalarına devam ettiği kaydedildi.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Kovid-19 ile mücadeleye devam ederken vatandaşlarımız için çok önemli olan hizmetleri aksatmadan yerine getirmeye devam edeceğiz” sözleriyle hizmetlerin devam edeceğini dile getirdi.

Bu haber 376 kez okundu.
Bağlar - 18:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.