Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çınar’ın içme suyu çilesi bitiyor

Bağlar - 29 Aralık 2020 15:24 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü,Çınar’da uzun yıllardır devam eden içme suyu sorununu, 2017 yılında başlattığı ve 35 milyon TL’ye mal ettiği projenin yakın zamanda tamamlanmasıyla çözüme kavuşturuyor.

İlçelerde içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu şebekesi çalışmalarına sürdüren DİSKİ, Çınar ilçesinde uzun yıllardır devam eden altyapı ve içme suyu sorununu çözüme kavuşturuyor. 2017 yılında başlayan altyapı ve içme suyu şebekesi çalışmalarında sona gelindi. İnşaat işlerinin bitme aşamasına geldiği projede son düzenlemeler yapılıyor.

PROJE 35 MİLYON TL’YE MAL EDİLDİ

Çınar ilçesinde 35 Milyon TL’ye mal olan içme suyu ve altyapı projesi DİSKİ ile İLBANK ortaklığında gerçekleştirildi. Çalışmalarda ilçeye 63 kilometre kanalizasyon, 54 kilometre içme suyu, 23 kilometre içme suyu isale hattı ile yağmursuyu şebekesi döşendi. DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gördük ve İlbank Bölge Müdürü Süleyman Halit Bayrak, tamamlanma aşamasına getirilen çalışmaları yerinde inceleyerek teknik ekipten bilgi aldı.

DİSKİ’DEN, ÇINAR’A ATIK SU ARITMA TESİSİ

DİSKİ, Çınar ilçesine atıksu arıtma tesisi inşa edecek. Projeyle, Çınar’ın ilk etapta 2037, ikinci etapta ise 2052 yılına kadar atıksuları arıtılacak. Tesisle ilçenin atıksuları arındırılıp doğal ortama zarar vermeden deşarjı sağlanacak. Tutşi ve beraberindekiler atıksu arıtma tesisi yeriyle ilgili arazi çalışması yaparak teknik ekipten görüş aldı.

‘KENTİN ALTYAPISI BELİRLİ BİR STANDARDA KAVUŞTU’

Çınar’da tamamlanma aşamasına getirilen proje sayesinde altyapı sorununu çözeceklerini belirten Tutşi, “Şehrimiz, altyapı bakımından belirli bir standarda kavuştu. İlçelerimizde de çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Çınar ilçemizde DİSKİ VE İLBANK tarafından ortaklaşa yürütülen projeyle kanalizasyon, içme suyu şebekesi, içme suyu isale hattı ve yağmursuyu şebekesi yaptık. İlçemizin altyapı sorununu bu projeyle çözüme kavuşturmuş oluyoruz. Özellikle kanalın deşarj edilmesiyle çevre kirliliğini önleyeceğiz. Çalışmalarımızı kısa sürede bitirerek hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Şehrimizin her bir noktasında DİSKİ olarak üzerimize düşen tüm sorumluluklarımızı yerine getirmek için gayret ediyoruz. DİSKİ, hemşerilerimizin sorunlarına çözüm üretmek için gece gündüz demeden çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Bu haber 414 kez okundu.
Bağlar - 15:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.