23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DEVA Pazar’da

Diyarbakır - 15 Ağustos 2021 21:10 A A

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Merkezi tarafından vatandaşın alım gücünü yerinde tespit etmek ve Pazarcı esnafının sorunlarını dinlemek amacıyla 81 vilayet 973 ilçede başlatılan, “DEVA PAZARDA” çalışması tüm Ülkede olduğu gibi Diyarbakır’da da büyük ilgi gördü.

DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanlığı öncülüğünde Yenişehir ve Sur İlçelerinde yapılan Pazar çalışmasına İl Başkanı Cihan Ülsen, Yenişehir İlçe Başkanı Erdal Akildiz, Sur İlçe Başkanı Sadrettin Tosunlu’nun yanı sıra il ve ilçe yöneticileri katıldı.

Sorunları dinleyen Başkanlar daha sonra vatandaşın alım gücü konusunda bir süre pazarda alışveriş yapan vatandaşlarla görüşerek, vatandaşların sorunlarını dinlediler.

“VATANDAŞIN DA ESNAFIN DA ALIM GÜCÜNDE BÜYÜK DÜŞÜŞ YAŞANIYOR”

DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Avukat Cihan Ülsen, pazarcı esnafının yanı sıra vatandaşında alım gücünde büyük bir düşüş yaşandığını belirterek, “Deva Partisi olarak Vatandaşlarımıza daha iyi bir hizmet sunmak, sorun ve sıkıntılarını yerinde tespit etmek amacıyla DEVA Partisi Merkezi tarafından başlatılan bu çalışma büyük bir anlam ifade etmektedir. Çünkü vatandaşımızın alım gücünün olup olmadığını yerinde tespit etme imkanı bulduk” dedi.

“ENFLASYON RAKAMLARI GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR”

Gerçekten ülke büyük bir ekonomik krizin eşiğinde vatandaşın alım gücü düştüğünü ifade eden Ülsen, şöyle dedi:

“Enflasyon rakamları gerçeği yansıtmamaktadır. Gündelik belli olmayan gelen zamların yanısıra sebze ve meyvelerdeki artışta çabası. Daha önceleri 100 tl ile Pazar filesini dolduran vatandaşlar şimdi 200 tl ile ancak ihtiyacını karşılayabiliyor. Gözlerimizde kimi vatandaşlarımızda sadece bakmakla yetiniyor. Biran önce yetkililerin bu fiyat artışına dur demesi lazım. Ayrıca vatandaşında alım gücünün artırılması için gerekli iş sahalarının açılması ve yardıma muhtaç ailelere imkanlar sağlanması gerekir. Bizler DEVA partisi olarak sahada olmaya devam edeceğiz. Her platformda ve her alanda vatandaşlarımızla beraber olup sorun ve sıkıntılarını dinlemeye ve çözüm önerilerimizi sunmaya devam edeceğiz’”

PAZARCILAR: “ÜLKEDE EKONOMİK KRİZ VAR”

Pazarcılar ise, yaşadıkları sıkıntıları şöyle aktardı:  “Ülkede zaten bir ekonomik kriz var, yaşanan pandemi süreci ile birlikte çok sıkıntılar çektik. Uzun süre pazara çıkamadık. Bize küçük bir yardım yapıldı ancak yapılan yardım yeterli değildi. Bizler aylarca işsiz kaldık evimize ekmek götürmekte zorlandık. Devletin bize daha iyi bir yardım yapmasını beklerdik. Ancak 1 Temmuz itibarıyla geçtiğimiz normalleşme sürecinden sonra bizler işler düzelir diye düşünmüştük. Ancak halde meyve ve sebze fiyatlarının yüksek olması nedeniyle bizde yüksek fiyata satmak zorunda kalıyoruz. Fiyatlar pahalı olunca vatandaşında alım gücü olmuyor. Bir an önce yetkilerinin buna bir çözüm bulması gerekmektedir”

Bu haber 750 kez okundu.
Diyarbakır - 21:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.