33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da çağrı merkezlerinde yeni istihdam hedefi 5 bin

Bağlar - 11 Haziran 2021 10:10 A A

Vali Karaloğlu: “Yılsonuna kadar çağrı merkezinde çalışan sayımızı 5 bin rakamının üzerine çıkarma hedefimiz var.”

Vali Münir Karaloğlu, Diyarbakır’da faaliyet gösteren Teleperformance, Assistt, Turkcell Global ve Callay çağrı merkezlerini ziyaret etti. Karaloğlu, çalışma alanlarından yemekhanelere kadar tek tek incelemelerde bulunduğu çağrı merkezlerinde çalışanlarla sık sık sohbet etti.

Ziyaretleri sırasında çağrı merkezleri yetkililerinden bilgiler alan Karaloğlu, incelemelerinin ardından basına açıklamalarda bulundu.

İSTİHDAMI ARTIRACAK EN ÖNEMLİ PROJELERDEN BİRİSİ

Diyarbakır’ın genç bir nüfusa sahip olduğunu belirten Vali Karaloğlu, çağrı merkezlerini, Diyarbakır’da istihdamı artırmak ve işsizliği azaltmak noktasındaki en önemli projelerden bir tanesi olarak gördüklerini söyledi. Karaloğlu, çağrı merkezlerindeki çalışan sayısını arttırmaya dönük çalışmalarının olduğunu ifade ederek Diyarbakır’daki çağrı merkezlerinde çalışan sayısının yaklaşık 3 bin 500 kişi olduğunu, yılsonuna kadar bu sayıyı 5 binin üzerine çıkarma hedefinde olduklarını vurguladı.

Karaloğlu, kamu olarak çağrı merkezlerine her türlü desteği vermeyi sürdüreceklerinin altını çizdi.

Bu haber 652 kez okundu.
Bağlar - 10:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.