11° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Hizmet çalışmalarına hız kesmeden devam

Bağlar - 12 Ağustos 2020 13:35 A A

Bağlar Belediyesi, kırsal yerleşim yerlerinden Sakallı Mahallesi ve bu mahalleye bağlı Beykaya Mezrası’na yeni yollar kazandırdı. Şehir merkezinde de 5 Nisan Mahallesi’nin bazı ara sokaklarında kaldırım yenileme ve parke taşı döşeme çalışmaları tamamlanırken, Başkan Hüseyin Beyoğlu devam eden hizmetleri denetlerken, bir yandan da vatandaşları ziyaret ederek pandemi tedbirleri için yarılarda bulundu.

Diyarbakır’ın Ak Partili merkez Bağlar İlçe Belediyesi, hizmet çalışmalarını dört koldan sürdürerek pandemi sürecinde ilçeyi güzelleştirmeye ve vatandaşların takdirini kazanmaya devam ediyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kırsal mahallelerden Sakallı Mahallesi ve bu mahalleye bağlı Beykaya Mezrası’nda yol bakım ve yeni yol kazandırma çalışmaları gerçekleştirdi. Ekiplerin titizlikle yürüttüğü çalışmalar sonucu bu yerleşim yerlerindeki yollar tamamlanarak vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Şehir merkezinde ise Bağcılar Mahallesi’nin bazı sokak ve caddelerinde asfalt döşeme çalışmaları gerçekleştirilerek ulaşım için kullanışlı hale getirildi.

YENİLENEN CADDELER VATANDAŞLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

5 Nisan Mahallesi’ndeki bazı ara sokak ve yaya geçitlerinde kaldırım yenileme ve parke taşı döşeme çalışması gerçekleştiren ekipler, vatandaşların günlük yaşamdaki koşullarını kolaylaştırdı. Bazalt taşından üretmiş olduğu asfalt ile kendi ihtiyacını karşılayan Bağlar Belediyesi’nin kırsal bölgeler ve şehir içindeki hizmet çalışmaları bir çok noktada devam ediyor. Uzun yıllar sonra ilk kez asfaltlanan ve yenilenen  cadde ve sokakların değişen yüzü mahalle sakinlerinin yüzünü güldürdü.

BAĞCILAR MAHALLESİ YAPILAN HİZMETLERLE İHYA OLDU

Bağlar Belediyesi, sanayici ve esnaf kesiminin kullandığı Mega Sanayi Sitesi bölgesi olmak üzere Bağcılar Mahallesi’nde tam 27 cadde ve sokakta yenileme çalışması gerçekleştirdi. 127 bin nüfusu ile Türkiye’nin en büyük mahallesi konumunda olan Bağcılar Mahallesi’nde bu hizmetler için 10 bin 443 ton asfaltlama ve 1840 ton da binder ve pmt olarak bilinen yol yapım yenileme malzemeleri kullanıldığı bilgisi verildi.

BEYOĞLU HİZMETLERİ TAKİP EDEREK PANDEMİ DENETİMLERİNE DEVAM ETTİ

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, hizmet çalışmalarını ve Yeni Koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine ilişkin denetimleri eş zamanlı olarak yürüterek ziyaret ettiği yerlerde vatandaşların takdir ve teşekkür mesajlarıyla karşılaşıyor.

Bağcılar Mahallesi’ndeki asfaltlama çalışmalarını takip ederek  son durum hakkında bilgi alan Başkan Beyoğlu, ilçedeki bir çok  sokak  ve caddeye  de çıkarma yaparak esnaflarla sohbet etti, pandemi tedbirlerine uyulması için uyarılarda bulundu, vatandaşların taleplerini dinledi

“Bazen bizim göremediklerimizi vatandaşımız daha iyi görebiliyor” diyen Başkan Beyoğlu, talepler doğrultusunda sorunları çözerek pratik bir belediyecilik örneklerini sergilemeye devam edeceklerini kaydetti.

Kaynak: Bağlar Belediyesi Basın Bürosu

Bu haber 431 kez okundu.
Bağlar - 13:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.