36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

“Minik Pedallar” Fotoğraf Sergisinde

Diyarbakır - 22 Eylül 2020 13:24 A A

Yenişehir Belediyesi, bir hafta boyunca düzenlediği “Minik Pedallar” etkinliğinde yapılan tüm faaliyetlerin yer aldığı bir resim sergisi düzenledi.

Yenişehir Belediyesi’nin Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlediği ve geçtiğimiz hafta start alan “Minik Pedallar” etkinliği, bugün fotoğraf sergisiyle devam etti.

Kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik etme amacıyla her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında tüm Avrupa’da kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası’na bu sene katılım sağlayan Yenişehir Belediyesi, “Minik Pedallar” adıyla hazırladığı kapsamlı etkinlik programıyla, hareketli yaşama destek verdiği faaliyetlerini bir haftadır sürdürüyor. 

16 Eylül’de bisiklet biniş eğitimiyle başlayan etkinlikler, öğrencilere verilen bisiklet eğitimiyle başlayıp, Yenişehir Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan “Yeşil Kuşak Bisiklet ve Yürüyüş Yolu” projesinin temel atma töreni, sepetli bisikletlerle sıfır atık için çevre temizliği, Karaköprü ve On Gözlü Köprü’ye bisiklet turu ve Hevsel Bahçeleri’nde doğa yürüyüşüyle devam etti.

Bir hafta süren tüm bu etkinliklerin yer aldığı fotoğraflar, Sanat Sokağı’nda sergilenmeye başlandı.

Hareketli yaşama destek vermek için, Diyarbakır’ın tarihi yapılarına bisikletlerle yapılan yolculuklar, objektiflere kare kare yansıdı. Tüm bu fotoğrafların yer aldığı kareler, Sanat Sokağı’nda sergilendi.          

Bu haber 497 kez okundu.
Diyarbakır - 13:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.