36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Öğrencileri kırmayan Rektör Prof. Dr. Gül, Yaz Okulunu açtı

Diyarbakır - 19 Haziran 2020 13:45 A A

Dicle Üniversitesi çeşitli fakültelerde öğrenim gören öğrencilerin koronavirüsten dolayı uğradıkları mağduriyeti gidermek için Yaz Okulunu açtı. Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül’ün talebi doğrultusunda toplanan Senato Yaz Okulu’nun açılması yönünde oy birliğiyle karar verdi. Öğrencilerin isteklerini kırmayarak, Yaz Okulunun açılmasını sağlayan Rektör Prof. Dr. Gül’ün girişimi büyük takdir gördü.

Rektör Prof. Dr. Talip Gül’ün atanmasıyla birlikte 4 yılda eğitim ve sağlık alanında devrim niteliğinde çalışmalar ile cehresi değişen Dicle Üniversitesi’nde koronavirüs salgını nedeniyle mağdur olan öğrencilere büyük bir destek geldi.

Dicle Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Talip Gül, öğrencilerin mağduriyetini gidermek için geçtiğimiz yıl senato tarafından Yaz Okulu’nun açılamayacağına yönelik aldığı kararı iptal ederek, Yaz Okulunun açılmasını sağladı.

Rektör Prof. Dr. Gül, öğrencilerden gelen yoğun istek üzerine konuyu Senato’ya taşıdı. Rektör Gül başkanlığında toplanan senato üyeleri, öğrencilerin mağduriyetlerini göz önüne alarak, talebi oy birliğiyle kabul etti.

Böylelikle Dicle Üniversitesinde bu yaz okul açılacak. Yaz Okulunun yeniden açılması için çaba sarf eden Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, pandemi sürecinde mağdur olan öğrencilerin mağduriyetlerini görmezden gelemeyecekleri için böyle bir kararı aldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Rektör Gül’ün sosyal medya üzerinden Yaz Okulu açılacağına dair yayımladığı paylaşımına sevinen öğrenciler de, Rektör Prof. Dr. Gül’e teşekkür etti.

“DÜ YAZ OKULU YERİNE BÜTÜNLEME KARARI ALMIŞTI”

Dicle Üniversitesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, Geçen yıl Senato aldığı karara göre, artık Dicle Üniversitesinde yaz okulu açılmayacağı belirtilerek, “Çünkü üniversiteler de öğrenci sınıfta kalmışsa, ya bütünleme sınavı yapılır ya da yaz okulu açılır telafi edilirdi. Bazı üniversitelerde ikisini de yapardı. Ancak bu ikisini de yapmak çalışkan öğrencilere haksızlık olduğu için birçok üniversite ikisinden sadece birini uyguladığı için Dicle Üniversitesi senatosu da sadece bütünleme kararı almıştı. Ancak bu yıl öğrenciler pandemiden dolayı mağdur oldukları için Yaz Okulu için çok ısrarcı oldular. Rektörümüzde öğrencileri kırmayıp senatoyu tekrar toplayarak, Yaz Okulunu açılmasını sağladı” diye konuştular.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 670 kez okundu.
Diyarbakır - 13:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.